Česká policie dopadla samozvaného Krále světa! Čím hrozil?

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Autor: stars24.cz, ČTK

5. ledna 2022 21:38

Policisté museli v úterý v podvečer předčasně uzavřít pro návštěvníky Pražský hrad kvůli anonymní výhrůžce bombovým útokem. Ještě téhož dne kriminalisté zadrželi sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, kterého z vyhrožování podezírají. Informovali o tom dnes na twitteru. Za šíření poplašné zprávy zadrženému muži hrozí až tři roky vězení.

Anonymní volající se podle policie představil jako "Král světa" a hrozil odpálením bomby v areálu Pražského hradu. "Kriminalisté 37letého muže z Jablonecka zadrželi téhož dne. A protože vše nasvědčuje tomu, že má v úmyslu v 'kralování' pokračovat, rozhoduje se nyní o jeho vzetí do vazby," uvedli policisté.

Policisté v současné době pokračují v úkonech trestního řízení pro podezření z šíření poplašné zprávy, o vazbě zatím nebylo rozhodnuto, řekl ČTK kolem 13:00 mluvčí policie Libereckého kraje Vojtěch Robovský. V případě odsouzení podle něj hrozí muži trest od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

Pražský hrad je národní kulturní památkou, v rozsáhlém areálu se nachází mimo jiné katedrála svatého Víta, konají se tam také výstavy, koncerty a další kulturní akce. Od roku 2016 musejí návštěvníci Hradu projít u vchodů bezpečnostní prohlídkou, což kritizují někteří politici a žádají prezidenta Miloše Zemana, aby areál více zpřístupnil. Prezidentská kancelář ale odkazuje na postoj policie, podle níž nynější bezpečnostní opatření na Hradě odpovídají situaci ve světě i ČR a průběžně se vyhodnocují. Zeman po podzimním propuštění z několikatýdenní hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici pobývá na zámku v Lánech ve středních Čechách.

Témata: krimi Policie ČR Pražský Hrad