Policie dnes obvinila pětatřicetiletou ženu z vraždy novorozence. Matka přinesla své mrtvé dítě na obvodní oddělení policie 25. prosince. Vyšetřovatelé požádají o vzetí ženy do vazby, řekla ČTK policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí podle mluvčí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest. V trestním zákoníku existuje paragraf s názvem "vražda novorozeného dítěte matkou". Matka, která v rozrušení způsobeném porodem úmyslně usmrtí při porodu nebo bezprostředně po něm své novorozené dítě, má být podle něj potrestána odnětím svobody na tři léta až osm let. Informaci, proč policie nevyužila tento paragraf, ČTK shání.

"Policisté po této ženě o několik hodin dříve vyhlásili pátrání, a to z toho důvodu, že měli informace, že žena měla porodit, aniž kdokoliv z jejího okolí věděl, že je těhotná, a s novorozencem ji nikdo neviděl," řekla Schneeweissová.

U novorozence byla nařízena soudní pitva, která určí přesné příčiny jeho úmrtí. "Kriminalisté zároveň podají podnět státnímu zástupci na vzetí obviněné ženy do vazby," dodala mluvčí.

Témata:

krimi | Policie ČR | stars24.cz

Vstoupit do diskuse