Jihočeská policie pokračuje ve vyšetřování násilného trestného činu u Protivína. "Kriminalisté jsou v terénu a pracují na případu," řekl dnes ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie už dřív uvedla, že shání svědky, kteří by jí pomohli zrekonstruovat sobotní pohyb černého BMW, které našla v sobotu večer ohořelé v lese. Podle dnešních informací v deníku MfDNES policie v ohořelém voze našla ostatky dívky, která měla zemřít násilnou smrtí, což Matzner nechtěl komentovat.

"Můžeme ujistit veřejnost, že lidem nehrozí nebezpečí," řekl ČTK mluvčí. List napsal, že lidé z okolí se bojí chodit do lesa nebo pouštět děti ven. Kriminalisté stále nechtějí k případu zveřejňovat podrobnosti.

Policie stále žádá všechny řidiče, kteří se pohybovali po trase České Budějovice – Bechyně – Bernartice – Písek – Protivín o záznam z palubních kamer vozidel. Podle Matznera policisté informace od svědků stále přivítají. Vozidlo BMW 120 D s registrační značkou 6P32567 se na trase pravděpodobně pohybovalo v sobotu odpoledne mezi 12:00 a 19:00. Kriminalisté předpokládají, že po požáru vozidla se pachatel pohyboval pěšky v okolí Protivína a to v sobotu mezi 18:00 a 20:00. Informace mohou lidé volat na linku 158.

Témata:

Vražda | krimi | Jihočeský kraj | stars24.cz

Vstoupit do diskuse