Při nehodě na okraji Olomouce ve čtvrtek odpoledne zemřely dvě děti, uvedli záchranáři. Další tři lidé skončili v nemocnici, podle informací TV Nova je na tom v současné době nejhůř chlapeček.

Jsou ve stabilizovaném stavu, řekl mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Silnice je v místě nehody uzavřena, řekl krajský policejní mluvčí František Kořínek.

Nehoda se stala v pátek před 14:00 na silnici z Nových Sadů do Holice, na místě zasahovaly čtyři výjezdové skupiny včetně letecké záchranné služby. "Na místě bylo zraněno celkem pět lidí. Dva nezletilí pacienti byli na místě resuscitováni, ale bohužel neúspěšně. Jejich zranění byla neslučitelná se životem. Další tři lidé byli následně po ošetření transportováni na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice," uvedl Lampa. Podle záchranářů jde o nezletilého pacienta, ženu a muže středního věku. Utrpěli lehké až středně závažné poranění.

Nehodu na místě vyšetřuje policie. Podle krajského policejního mluvčího se na místě střetla čtyři vozidla. V současné době se na místě vyšetřuje nehoda, silnice 570 a ulice Šlechtitelů je uzavřena. Podle dopravních informací policie jde zhruba o pětikilometrový úsek. Policisté odklánějí auta na okolní silnice.

Témata:

Nehody aut | děti | olomouc | neštěstí | Záchranná služba | stars24.cz

Vstoupit do diskuse