Policejní komisař obvinil ze středeční vraždy v Klatovech šestačtyřicetiletého muže, uvedla policejní mluvčí Martina Korandová. Kriminalisté chtějí obviněného poslat do vazby.

"Obviněný vešel do areálu jedné firmy a u vozidla zaútočil nožem rychle a bez varování na čtyřiapadesátiletého muže. Poškozený na následky zranění i přes veškerou péči lékařů zemřel," řekla Korandová.

K motivu se policie nevyjádřila. Obviněný údajně pro firmu zavražděného pracoval, před časem ale dostal výpověď.

Když policie přijela ve středu na místo, zadržela hned podezřelého. Svědci činu mu nedovolili odejít. Vyšetřovatelé na místě vyslechli svědky a nasbírali důkazy. Rodině a zaměstnancům firmy nabídli pomoc policejního krizového interventa.

Středeční událost z Klatov není první vražda, kterou se letos policisté v Plzeňském kraji zabývají. Hned na Nový rok řešili konflikt dvou mužů v Hrádku na Rokycansku, který skončil pobodáním jednoho z nich.

Jednačtyřicetiletého podezřelého policisté zadrželi a následně obvinili z pokusu o vraždu. Kriminalisté se od minulého týdne také zabývají smrtí 89leté ženy a 62letého v jejich domě v Dolcích u Přeštic. Zatím ale neřekli, zda to byla vražda nebo ne. Loni se v kraji stalo pět vražd.

Témata:

Klatovy | Vražda | stars24.cz

Vstoupit do diskuse