stars24.cz

V prvních hodinách nového roku zemřeli při dopravních nehodách tři lidé, všechny srazila auta. Mladou cizinku srazil opilý řidič na přechodu v centru Prahy, na Frýdecko-Místecku zemřel chodec a v Brně muž, který přebíhal dálnici. Další novoroční nehody si vyžádaly zraněné. Loňských 507 usmrcených na českých silnicích je přitom nejpříznivější výsledek od roku 1961, kdy policie zavedla ucelenou statistiku.

Šestadvacetiletou cizinku srazil řidič pod vlivem alkoholu v Praze na rohu Myslíkovy a Spálené ulice. Policie dostala hlášení o nehodě kolem 03:00. Chodkyně na místě svým zraněním podlehla. "Orientační dechová zkouška, která byla na místě řidiči provedena, byla pozitivní," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Policisté řidiči naměřili přes dvě promile alkoholu, řidiče podezírají z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což hrozí až osmiletý trest vězení.

Osmnáctiletého chodce srazilo osobní auto kolem 02:20 na silnici první třídy číslo 11 v Hrádku na Frýdecko-Místecku. Mladík na místě zemřel. Automobil řídil jednatřicetiletý muž, který nebyl ovlivněn alkoholem, řekla ČTK policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Řidič po nehodě skončil s poraněním hlavy v třinecké nemocnici, uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Při přebíhání dálnice D1 v Brně zemřel zhruba půl hodiny po půlnoci řidič havarovaného auta. Naboural ve směru na Ostravu, smrtelná nehoda se stala ve směru na Prahu. Provoz na dálnici byl kvůli tomu zhruba čtyři hodiny zastavený a policisté auta odkláněli přes Brno.

Tři zraněné si vyžádala nehoda dodávky v Broumově na Náchodsku, stala se po 05:00. "Zdravotníci na místě ošetřili tři mladé muže. Dva utrpěli lehká zranění a po ošetření byli převezeni do nemocnice v Náchodě. Zranění třetího muže byla vážná, a proto jej záchranáři museli převézt do královéhradeckého traumacentra," řekl mluvčí zdravotnických záchranářů Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Začátek letoška kontrastuje s loňskými čísly. V uplynulém roce podle předběžných policejních údajů zemřelo na českých silnicích 507 lidí, o 38 méně než o rok dřív. Nejpříznivější bilanci z měsíců měl únor s 26 oběťmi, v lednu zahynulo 30 lidí. Nejtragičtějším měsícem loňska byl naopak červen, kdy při dopravních nehodách vyhaslo 63 životů.

Témata:

Nehody aut | Nový rok | stars24.cz

Vstoupit do diskuse