Jak je na tom Robert Fico po víkendu? Lékaři potvrdili předchozí slova

Robert Fico

Autor: Pavel Krejčí

27. května 2024 15:54

Lékařské konzilium na základě výsledků vyšetření potvrdilo postupné zlepšování zdravotního stavu slovenského předsedy vlády Roberta Fica (Směr-SD). Agenturu TASR o tom v pondělí informoval tiskový odbor Úřadu vlády (ÚV) SR. Premiér je hospitalizován ve Fakultní nemocnici s poliklinikou FD Roosevelta v Banské Bystrici.

Banskobystrická nemocnice v pátek informovala o mírném zlepšení premiérova stavu. "Vývoj zdravotního stavu pana premiéra je stabilizován s mírným zlepšením. Věříme, že tento vývoj bude pokračovat," přiblížila nemocnice.

"Dnešní konzilium ošetřujících lékařů potvrdilo subjektivní zlepšení zdravotního stavu pana premiéra," oznámila nemocnice o víkendu odpoledne. Podle ministra vnitra je Ficův stav vážný, ale stabilizovaný. "Myslím, že je mimo ohrožení života," uvedl Šutaj Eštok dnes v RTVS.

Na otázku, zda je Fico stále na jednotce intenzivní péče, nedokázal odpovědět. "Nemám takové detailní informace," přiznal. Dodal, že premiér je v kontaktu s nejvyššími představiteli a je informován o dění na Slovensku.

Fico byl před více než týdnem postřelen útočníkem ve slovenském městě Handlová během výjezdního zasedání kabinetu. Premiér utrpěl střelná zranění a po převozu do nemocnice podstoupil pětihodinovou operaci.

Minulý pátek prodělal další chirurgický zákrok, při kterém mu byla odstraněna odumřelá tkáň. Již o víkendu zástupce nemocnice uvedl, že Fico je mimo ohrožení života.

Po nedávném jednání Rady bezpečnosti SR novinářům místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD) řekl, že stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. 

Témata: Robert Fico Slovensko