Jak je na tom Robert Fico? Kaliňák prozradil novinky, zmínil i vyjádření premiéra

Robert Fico

Autor: Jan Hrabě

4. června 2024 13:34

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) pokračuje v domácím léčení po květnovém atentátu. Vicepremiér Robert Kaliňák v pondělí uvedl, že stranický kolega nadále podstupuje rehabilitační a rekonvalescenční terapie. Kaliňák věří, že se zdravotní stav premiéra bude nadále zlepšovat.

Kaliňák nedokázal objasnit, zdali Fico v blízkém čase plánuje nějaké veřejné vyjádření. "Sám musí cítit už dostatečnou energii na to, aby se rozhodl nějaké vyjádření udělat," poznamenal ministr obrany. Zároveň potvrdil, že o premiéra se starají lékaři z bratislavské nemocnice svatého Michala. 

Fico je od čtvrtka v domácí péči, informovala v pátek Rooseveltova nemocnice, kde byl politik hospitalizován od atentátu, k němuž došlo předminulý týden. O převozu premiéra z Banské Bystrici do Bratislavy jako první informovala televize Markíza, která však chybně uvedla, že premiéra převážejí právě do Nemocnice svatého Michala v hlavním městě.

Banskobystrická nemocnice ještě ve čtvrtek na sociální síti uvedla, že Fico absolvoval na základě rozhodnutí lékařského konzilia další kontrolní vyšetření, která potvrdila pozitivní vývoj zdravotního stavu. Podle lékařů zároveň začal proces rehabilitace pacienta. 

Specializovaný trestní soud v Pezinku v květnu poslal atentátníka do vazby, je obviněn z pokusu o vraždu slovenského premiéra. Obviněného k soudu eskortovala policie, na místě panovala přísná bezpečnostní opatření. 

Témata: Robert Fico Slovensko