Jak dopadl letošní Speed Marathon? Policie rozdala pokuty za miliony

Policie ČR

Autor: Libor Frýdl

23. dubna 2024 20:46

Během pátečního celostátního bezpečnostního opatření dopravní policie zaznamenala celkem 2166 dopravních přestupků. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, což tvořilo téměř tři čtvrtiny všech dokumentovaných přestupků. 

Pokuty za tyto přestupky dosáhly více než 3,5 milionu korun, uvedla na webu mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Do celorepublikové akce Speed Marathon se 19. dubna zapojilo 727 policistů, kteří za 24 hodin provedli kontroly téměř 4700 vozidel. I přes předchozí informování a zveřejnění seznamu sledovaných úseků policie zaznamenala 1578 případů porušení rychlostních limitů.

Další dopravní přestupky byly méně časté. V přibližně 160 případech policisté odhalili technické nedostatky vozidel a ve 107 případech řidiči telefonovali za jízdy. Dále bylo zjištěno, že 54 řidičů neprovádělo platbu dálničního poplatku a 19 osob bylo přistiženo při požívání zakázaných látek.

Celkem byly uděleny pokuty ve výši 3 555 200 korun. "V současné době probíhá vyhodnocení celé akce a na základě analýz provedených v různých lokalitách se policie zaměří i v budoucnu na nejproblematičtější místa," uvedla Rubášová. 

Témata: Policie ČR