Fico krvácel do břicha. Lékaři ho stále operují

Robert Fico

Autor: Libor Frýdl

15. května 2024 20:13 | Aktualizováno: 15. května 2024 20:54

Slovenský premiér Robert Fico, který utrpěl při středečním atentátu průstřel břicha, je na operačním sále už tři a půl hodiny. Podle médií je stále ve vážném stavu.

Zdravotní stav premiéra Roberta Fica (Směr-SD) je po útoku v Handlové mimořádně vážný. Slovenská média uvedla, že lékaři nemohli místo krvácení najít. Úřady zdravotní stav premiéra nekomentovaly.

Stále ho operují v Roosveltově nemocnici v Banské Bystrici, uvedl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák

Vyzval k zastavení nenávisti ve společnosti. " Slovensko bylo vždy zemí tolerantních lidí," zdůraznil. To, co se stalo, ho podle vlastních slov šokovalo. " Těžko hledám slova," přiznal.

V nejbližších dnech bude podle něj předmětem analýzy co a za jakých okolností se na náměstí v Handlové stalo. "V těchto momentech však soustřeďuji mé myšlenky jen k tomu, aby se Robert Fico uzdravil," zdůraznil.

TV Markíza odpoledne uvedla, že Fico podstoupil CT vyšetření. Na další informace o zdravotním stavu Fica je uvaleno embargo.

Celkem mělo padnout pět výstřelů. Následně premiéra převezl záchranářský vrtulník do Rooseveltovy nemocnice v Banské Bystrici.

Z vrtulníku byl podle záběrů TV Markíza na nosítkách převezen na urgentní příjem, kde bojoval o život. Jeho stav byl vážný.

Atentát měl spáchat jednasedmdesátiletý spisovatel a básník Juraj Cintula z města Levice na jižním Slovensku, uvedla televize Markíza. 

Server aktuality.sk uvedl, že útočník vlastnil zbraň legálně a dříve pracoval pro soukromou bezpečnostní službu.

Témata: Slovensko Robert Fico