Exprezident Zeman už neleží v nemocnici. Motol nastínil, co s ním bude dál

Miloš Zeman

Autor: Jan Hrabě

3. dubna 2024 17:17

Exprezident Miloš Zeman byl ve středu propuštěn z pražské Fakultní nemocnice Motol. Na odpolední tiskové konferenci to potvrdil ředitel zařízení Miloslav Ludvík. Zeman strávil v nemocnici po operaci téměř tři týdny. 

Plánované propuštění bývalé hlavy státu z nemocnice avizoval už v úterý server Seznam Zprávy. Podle lékařů jsou aktuální laboratorní nálezy příznivé. "Pan exprezident je schopen chůze s chodítkem se zlepšující se kondicí. Byla nastavena léčba a plán péče pro následující období," uvedla motolská nemocnice v tiskové zprávě. 

Podle fyzioterapeuta Pavla Koláře je cílem léčby, aby Zeman byl schopen chodit alespoň jako doposud. Podle přednosty Interní kliniky 2. LF UK a FN Motol Radana Keila bylo během hospitalizace třeba stabilizovat stav pacienta a převést ho z infuzních léků a výživy na klasické medikamenty podávané perorálně. 

Nemocnice propustila exprezidenta do domácí péče, ještě tento týden má proběhnout první kontrola. Kolář také sdělil, že Zeman se ani nechystá jet na Slovensko, kde chtěl podpořit Petra Pellegriniho před víkendovým druhým kolem prezidentských voleb. 

Zeman měl dosud nejvážnější obtíže na podzim roku 2021 ještě ve funkci prezidenta republiky. Několik týdnů byl tehdy hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do domácího léčení byl nakonec propuštěn po 48 dnech. 

Témata: Miloš Zeman nemocnice Motol