Ester Ledecká dnes startuje sjezd na Světovém poháru ze 17. místa

Ester Ledecká

Autor: Markéta Dosedělová

16. prosince 2023 11:42

Olympijská šampionka Ester Ledecká se v přípravě na dnešní sjezd Světového poháru ve Val d'Isere umístila na sedmnáctém místě během jediného tréninku.

Rozdíl mezi ní a nejrychlejší Ilkou Štuhecovou ze Slovinska činil 1,71 sekundy, což bylo stejně tak velké zpoždění jako u Italky Nicol Delagové. Švýcarské lyžařky, konkrétně Jasmine Fluryová, Corinne Suterová a Lara Gutová-Berhamiová, se nejvíce přiblížily Štuhecové, obsazující druhé až čtvrté místo.

Oblíbená Italka Sofia Goggiaová ztratila téměř sekundu a skončila s šestým nejlepším časem. Vítězka nedělního sjezdu Mikaela Shiffrinová tentokrát nebyla v soutěži přítomná.

Lyžařky, které byly omezeny v přípravě kvůli zrušenému čtvrtečnímu tréninku, měly pouze jednu příležitost vyzkoušet si trať ve francouzském středisku, kde se Ester Ledecká postupně vrací do závodního dění. Její předchozí výsledky v Svatém Mořici zahrnovaly 23. místo v superobřím slalomu a 22. místo ve sjezdu minulý týden.

Témata: Ester Ledecká