ČEZ ukázal nový ceník: Kolik budou od ledna stát energie?

ČEZ

Autor: Jan Hrabě

23. října 2023 21:44

ČEZ představil nové ceníky, které počítají s dalším zlevněním energií. Od ledna 2024 se téměř dvěma milionům zákazníků z řad domácností sníží nefixované ceny elektřiny a plynu. Lidé mají ušetřit stovky korun oproti současnému cenovému stropu. 

Cena elektřiny klesne o více než 20 procent a více než 1000 korun oproti současnému cenovému stropu. Plyn zlevní o téměř 30 procent pod strop, uvedla skupina ČEZ v tiskové zprávě na webu.

Zákazníci budou informováni o nových cenících v průběhu listopadu, podle firmy nemusejí nikam volat ani chodit. Zlevnění se automaticky týká všech distribučních sazeb a všech zákazníků s produkty na dobu neurčitou. 

ČEZ připomněl, že letos snížil ceny produktů již čtyřikrát. Snížení nefixovaných cen označila společnost za další logický krok. "Jsme rádi, že díky naší nákupní strategii v průběhu celého letošního roku můžeme zákazníkům nabídnout výrazné zlevnění: u elektřiny ušetří oproti stropu přes 1 000 korun na MWh bez DPH, u plynu přes 700 korun bez DPH," uvedl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. 

"Změny letos oznamujeme v ještě větším předstihu než obvykle, tak aby zákazníci měli dostatek času se s naší nabídkou seznámit. Zlevnění proběhne automaticky, zákazníci nemusejí nikam chodit ani volat, všem v dohledné době rozešleme podrobné informace," dodal.

ČEZ neboli České energetické závody jsou největším výrobcem elektřiny v Česku, působí však i na dalších trzích, především ve střední Evropě. Skupina se zabývá zejména výrobou, distribucí a prodejem energií koncovým zákazníkům.

Témata: ČEZ Energetika Elektřina plyn