Česku hrozí teroristický útok! Policie zadržela podezřelého cizince!

Policie ČR

Autor: Libor Frýdl

9. června 2024 10:08

Policie zadržela muže podezřelého ze spáchání zvlášť závažného zločinu, po kterém bylo pátráno od pátku. Toto pátrání souviselo s preventivními bezpečnostními opatřeními v Praze, zavedenými kvůli možné hrozbě útoku na infrastrukturu. 

Policisté o tom dnes informovali na sociální síti X. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na téže síti uvedl, že ačkoliv bezpečnostní opatření stále platí, bezprostřední hrozba již nehrozí. Zadržený muž pochází z Jižní Ameriky a mluví španělsky.

Policie v pátek varovala, že hledaný muž může být nebezpečný. "Díky spolupráci s veřejností se kriminalistům z odboru extremismu a terorismu podařilo muže podezřelého ze zvlášť závažného zločinu vypátrat a zadržet," uvedli policisté. Zároveň sdělili, že podrobnosti o činu, z něhož je muž podezřelý, zatím nemohou zveřejnit.

Na případu spolupracují s dalšími bezpečnostními složkami. V noci na dnešek byla v Praze zavedena zvýšená bezpečnostní opatření. "Více informací poskytneme po zasedání Bezpečnostní rady státu, nicméně právo na poskytování informací si v trestní věci vyhradilo Vrchní státní zastupitelství v Praze," dodala policie. Bezpečnostní rada státu se sejde v pondělí odpoledne, její jednání bylo plánované dopředu.

Rakušan poděkoval policii za její práci a veřejnosti za pomoc. "Preventivně zvýšená bezpečnostní opatření na místech s vysokou koncentrací lidí nadále platí, bezprostřední nebezpečí nehrozí," dodal.

Podle serveru iDNES přešli všichni policisté v Praze do režimu "teror" až do odvolání. Mají se zaměřit na obchodní centra, depa MHD, autobusová a vlaková nádraží a věnovat zvýšenou pozornost všem podezřelým osobám v těchto oblastech. 

Témata: Terorismus Policie ČR