Česko zasáhnou bouřky, hrozí až do noci na čtvrtek

Bouřky, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě

13. září 2023 11:41

Přes Česko ve středu od západu postupuje zvlněná studená fronta, která přinese i bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před nimi varuje ve výstraze, kterou zveřejnil dnes dopoledne. 

Bouřky v podobě multicel se podle meteorologů budou tvořit zejména na jihovýchodní polovině území pozdě odpoledne, večer a v noci na čtvrtek, kdy už budou zpomalovat. 

V silných bouřkách hrozí srážkové úhrny v objemu až 40 milimetrů, přičemž večer a v noci mohou být i vyšší, protože bouřky mohou opakovaně přecházet přes jedno místo. Vyskytnout se mohou také kroupy o velikosti do dvou centimetrů a nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů za hodinu. 

Výstraha platí od středeční 16. do čtvrteční 3. hodiny pro Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a okresy Dačice, Jindřichův Hradec a Třeboň v Jihočeském, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička a Svitavy v Pardubickém kraji a Bystřice nad Pernštejnem, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Telč, Třebíč a Velké Meziříčí na Vysočině.

Témata: Počasí Bouřky ČHMÚ