Česko možná nastoupí bez jedné z hvězd: Zajímavý důvod absence!

Hokej, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

10. května 2024 15:53

Český národní tým v pátek večer vstoupí do domácího mistrovství světa v ledním hokeji. Jedna z hvězd reprezentace může chybět, ale důvody absence jsou pro dotyčného příjemné. Kdo a proč dnes nemusí nastoupit? 

Přítomní novináři si všimli, že dnešní předzápasový trénink vynechal střelec Dominik Kubalík, který na klubové úrovni působí v Ottawě. Trenéři prozradili, že důvodem jeho absence je cesta k porodu. Kubalík se těší na potomka, jeho účast ve večerním utkání je nejistá.

Brankáři: 
Lukáš Dostál (Anaheim / NHL), Petr Mrázek (Chicago / NHL), Karel Vejmelka (Arizona / NHL)

Obránci: 
Michal Kempný (Sparta Praha), Radko Gudas (Anaheim / NHL), Jan Rutta (San Jose / NHL), Tomáš Kundrátek (Oceláři Třinec), Libor Hájek (Dynamo Pardubice), Jan Ščotka (Kometa Brno), Jakub Krejčík (Sparta Praha), David Špaček (Iowa Wild / AHL)

Útočníci: 
Ondřej Beránek (Energie Karlovy Vary), Radan Lenc (HV71 / SWE), Matěj Stránský (Davos / SUI), Michal Kovařčík (Mikkelin Jukurit / FIN), David Kämpf (Toronto / NHL), Roman Červenka (Rapperswil-Jona / SUI), David Tomášek (Färjestad / SWE), Jakub Flek (Kometa Brno), Jáchym Kondelík (Banes Motor České Budějovice), Ondřej Kaše (VERVA Litvínov), Dominik Kubalík (Ottawa / NHL), Ondřej Palát (New Jersey / NHL), Lukáš Sedlák (Dynamo Pardubice), Daniel Voženílek (Oceláři Třinec)

Témata: hokej Hokej MS