Česká pošta nabízí k prodeji první zrušené pobočky

Česká pošta

Autor: Libor Frýdl

22. srpna 2023 15:49

Česká pošta začala nabízet k prodeji první nemovitost ze seznamu rušených poboček. Na aukci dává objekt pošty v Praze na Pankráci, v ulici Na Strži, s počáteční cenou 310 milionů Kč. K tomu přidává garáže za dalších 31 milionů Kč. Zájemci mají možnost se hlásit do 14. září. Informace o aukci uvedla Česká pošta na svých oficiálních webových stránkách.

V dalším kroku je plánováno nabídnutí prodeje dalších 21 nepotřebných nemovitostí. I budova hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze by měla být v budoucnu uvedena do aukce. Zatím v seznamu připravovaných prodejů nejsou uvedeny žádné další pražské pobočky.

Česká pošta se rozhodla rušit 300 ze svých původních 3200 poboček s cílem dosáhnout úspor. Nemovitosti, které byly součástí rušených pošt, se budou postupně nabízet k prodeji. Odhadované výnosy z těchto prodejů by měly dosáhnout přibližně 1,5 miliardy korun.

Firma v uplynulém roce zaznamenala ztrátu přesahující 1,7 miliardy Kč. Pro tento rok byla očekávána dokonce čtyřmiliardová ztráta, což by mohlo znamenat finanční potíže. Díky uskutečněným úsporám se však podařilo tuto ztrátu snížit asi na polovinu.

Vláda rovněž schválila plán transformace, který počítá s rozdělením České pošty do dvou částí. Jedna část se bude věnovat provozování poboček a základním poštovním službám pro stát, zatímco druhá se bude specializovat na komerční doručování balíků a poskytování logistických služeb.
 

Témata: Česká pošta