Česká pošta bude propouštět. O místo přijdou stovky zaměstnanců

Česká pošta

Autor: Jan Hrabě

22. září 2023 20:33

Česká pošta před několika dny oznámila, že v rámci probíhající transformace propustí na konci letošního roku téměř tři stovky zaměstnanců. Podnik tak chce uspořit až 200 milionů korun. 

Pošta v tiskové zprávě připomněla, že postupně realizuje opatření vedoucí k její stabilizaci v rámci probíhající transformace. Zejména jde o úsporná opatření v provozních nákladech, počtu využívaných objektů či zaměstnanců a také o změny v procesech, aby byla zajištěna lepší kvalita obsluhy klientů.

Státní podnik má ke konci roku opustit 282 pracovníků na manažerských a administrativních postech či v podpůrných funkcích. Redukce vyplývá z dříve zavedených opatření souvisejících se zrušením 300 poboček a s úpravou délky doručování listovních zásilek. Odchody se mají týkat všech centrálních pracovišť pošty po celé ČR. 

"Úspora, které příští rok aktuálním snížením počtu zaměstnanců docílíme, je 200 milionů korun. Postupně pracujeme na dalších opatřeních souvisejících s transformací České pošty," uvedl k tomu pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán.

Pošta již před týdnem v souladu s platnou legislativou oznámila záměr hromadného propouštění Úřadu práce. Informovány jsou také odborové organizace působící v rámci podniku. 

Témata: Česká pošta