Češi byli letos mírnější. Silvestrovské oslavy byly klidnější než loni

Záchranná služba hl. města Prahy

Autor: Markéta Dosedělová

1. ledna 2024 8:32

Silvestrovské oslavy v Praze byly letos klidnější než předchozí rok. Zdravotničtí záchranáři měli o desetinu méně událostí než loni. Z centra města bylo převezeno do nemocnic 13 osob, z toho sedm úrazů bylo způsobeno pyrotechnikou. Počet požárů způsobených pyrotechnikou se snížil z 55 v loňském roce na 46. Tyto údaje pocházejí od záchranářů a hasičů, kteří sdíleli informace na sociální síti X.  

"Celkem jsme za noční zpracovali a realizovali 229 událostí, ve srovnání s loňským rokem byl počet o cca 10 % nižší," uvedli záchranáři na síti X. Poskytovali péči lidem s zdravotními potížemi a úrazy spojenými s konzumací alkoholu, včetně těch způsobených násilím nebo pády.

Na Václavském a Staroměstském náměstí záchranáři ošetřili 28 lidí, což bylo podobné loňským oslavám. Počet osob převezených do nemocnic a úrazů způsobených pyrotechnikou byl také srovnatelný s předchozím rokem.

Záchranáři na síti X sdělili, že celkově řešili 45 případů spojených s oslavami nového roku. Krátce po půlnoci informovali o jednom případu, kde osoba utrpěla trvalé následky po úrazu zábavní pyrotechnikou.

Požáry způsobené zábavní pyrotechnikou v Praze se v porovnání s minulými lety snížily. "Celkem jsme zasahovali u 71 událostí. Požárů, které souvisely se zábavní pyrotechnikou bylo 46," uvedli hasiči na síti X.

V předchozích dvou letech bylo takových požárů 55 a 57. V noci na 1. ledna v Praze hořely křoviny, odpady a plastové kontejnery, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Mluvčí v tiskové zprávě doplnil informace o několika konkrétních událostech, jako požáru zahradního domku v Kolovratech způsobeného pyrotechnikou a plastovými dveřmi, který způsobil škodu 5000 korun.

Další požár pyrotechnikou poškodil okrasné trávy na terase nebytového prostoru v ulici Nekázanka, způsobujíc škodu ve výši 100 000 korun. Hasiči také vyjeli k protékající vodě v bytě na Vinohradské ulici a pomáhali lidem uvízlým ve výtazích obytných domů.

Témata: Silvestr