Blažek a Nejedlý ve stejné restauraci: Ministr má co vysvětlovat. Vymlouvá se na špatné počasí

Pavel Blažek

Autor: Jan Hrabě

17. srpna 2023 18:33

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) má co vysvětlovat. Ve středu byl přistižen u jednoho stolu v restauraci se Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým. Blažek tvrdí, že šlo o shodu okolností, přičemž on sám se v podniku pouze schovával před silnou bouřkou, která udeřila v Praze. 

Blažek na celou záležitost upozornil s předstihem, ještě než vyšel článek na serveru Seznam Zprávy. V textu se uvádí, že ministr strávil po zasedání vlády pět hodin v restauraci, kde se konala oslava, na kterou někdejší prezidentský poradce Nejedlý sezval své přátele. 

Člen Fialova kabinetu potvrdil svou přítomnost v podniku. "Včera jsem se ve večerních hodinách bez předchozí domluvy nacházel poblíž mého pražského bydliště ve stejné restauraci jako Martin Nejedlý s rodinou a jeho známými, které jsem neznal," napsal na sociální síti X před polednem.

Čtěte také

"Vzhledem k nevídané bouřce, v jejímž průběhu nebylo možné restauraci opustit, jsem si přisedl k jejich stolu," uvedl ministr s tím, že po čase se objevili autoři výše uvedeného článku a snažili se zjišťovat, co dělá v restauraci s Nejedlým. "Bylo to tak, jak popisuji," zdůraznil. 

"Sděluji to proto, že chci předejít jakýmkoliv konspirativním smyšlenkám. Žádná konspirace se na veřejném místě za přítomnosti desítek ostatních hostů restaurace skutečně nekonala," dodal politik.

Blažek je ministrem spravedlnosti od počátku fungování Fialovy vlády v prosinci 2021, stejnou pozici zastával už v éře Petra Nečase mezi lety 2012 a 2013. Nejedlý je kontroverzní podnikatel s vazbami na Rusko, působil jako poradce předchozího prezidenta Miloše Zemana. 

Témata: Pavel Blažek Martin Nejedlý (jednatel Lukoilu a poradce Zemana)