Biatlon: Krčmář a Davidová dnes v exhibičním závodě smíšených dvojic skončili osmí

Michal Krčmář (biatlonista)

Autor: Markéta Dosedělová

28. prosince 2023 21:59

Biatlonisté Michal Krčmář a Markéta Davidová obsadili osmé místo v exhibičním závodě smíšených dvojic v německém Gelsenkirchenu.

Obhájci titulu se stali Fabien Claude a Julia Simonová z Francie, kteří porazili norskou dvojici Sturla Holm Laegreid a Ingrid Landmark Tandrevoldová o 57,5 vteřiny. Třetí místo obsadila dvojice Jakov Fak a Polona Klemenčičová ze Slovinska.

Krčmář s Davidovou skončili před dvěma lety na třetím místě, letošní ročník pro ně ale nebyl střelecky úspěšný. Po několika trestných kolech byli v úvodním závodě s hromadným startem předstiženi o kolo.

Navzdory nepovedenému výsledku byla česká dvojice připuštěna do druhé části exhibice. Ve stíhacím závodě začali Češi s odstupem 45 sekund na vedoucí dvojici Simonová, Claude. Ani tentokrát se však nevyhnuli chybám a s obtížemi postupovali dopředu.

Krčmář nakonec dojel osmý před Švýcarskem a Rakouskem. Češi ztratili na vítězné Francouze téměř dvě minuty a zopakovali své umístění z roku 2019.

Témata: Michal Krčmář (biatlonista) Markéta Davidová