Babiš už zná výsledek práce policie ohledně výhrůžek během prezidentské kampaně

Andrej Babiš

Autor: Pavel Krejčí

31. srpna 2023 17:47

Policie odložila vyšetřování výhrůžného dopisu, který obdržel šéf hnutí ANO Andrej Babiš před druhým kolem prezidentských voleb, v nichž letos v lednu kandidoval. Podle České televize se jí nepodařilo zjistit autora.  

Babiš na tiskové konferenci 24. ledna oznámil, že ruší svou kontaktní kampaň kvůli anonymnímu dopisu, ve kterém mu někdo vyhrožoval smrtí. "Omlouvám se svým podporovatelům, fanouškům a voličům, ale po událostech posledních dní je chci ochránit a nedávat nikomu záminku na nějaký agresivní a fyzický útok proti nim ani proti mé rodině," uvedl tehdy.

Babiš tehdy výhrůžky odsoudil. "Aktuální situace je už opravdu daleko za hranou toho, co jsem schopný pochopit," řekl. Proti dopisu se ohradil i protikandidát Petr Pavel a další politici, kteří zároveň žádali, aby Babiš vyzval ke zklidnění situace ve společnosti. 

Policie anonymní dopis začala vyšetřovat, případ ale odložila. České televizi to potvrdila mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková s tím, že se jí nepodařilo zjistit pachatele.

Témata: Andrej Babiš prezidentské volby 2023 Policie ČR