SIGNAL Festival je v plném proudu: Rozzáří historické centrum, Karlín i okraj Prahy

SIGNAL festival 2023 13

Autor: Zdeněk Tuhý

13. října 2023 13:43

Ve čtvrtek na Karlínském náměstí proběhlo slavnostní zahájení 11. ročníků SIGNAL Festivalu videomappingem na fasádě kostela sv. Cyrila a Metoděje. Festival letos rozzáří celkem 20 instalacemi pražské centrum , Karlín, Holešovice nebo Bořislavku. Letošní téma festivalu je Ekosystém a koná se od čtvrtka 12. října do neděle 15. října. 

"Návštěvníci se letos mohou těšit na několik skvělých instalací. Osobně bych všem rád doporučil imerzivní instalaci FLUX 2023 od polského kreativního kolektivu Ksawery Komputery, která dokonale spojí inovativní použití LED technologie, obrazovou i zvukovou interakci a skvělou lokalitu barokní Invalidovny," prozradil ředitel festivalu Martin Pošta.

Jedenáctý ročník Signal Festivalu slavnostně zahájil videomapping Echo od japonského studia Flightgraf na karlínském kostele sv. Cyrila a Metoděje. Letošní ročník se koná pod tématem Ekosystémy. 

Druhý videomapping, který festival nabízí, se nachází na Mariánském náměstí. Ten se promítá na fasádu Městské knihovny. „Maďarský umělec András László Nagy vůbec poprvé rozsvítí budovu Městské knihovny na Mariánském náměstí. Jeho projekce Luminary Glyphs za využití umělé inteligence propojí historii písma a moderní technologie," prozradili organizátoři. 

Návštěvníci budou mít možnost navštívit galerijní zónu s audiovizuálními a divadelními instalacemi na sedmi různých místech. Tato místa zahrnují hřiště u Základní školy a Mateřské školy na Lyčkově náměstí, Invalidovnu, Kunsthalle Praha, Halu 13 v Holešovické tržnici, kostel U Salvátora, Kampus Hybernská a hlavní budovu Muzea hlavního města Prahy na Florenci. 

Témata: festival SIGNAL