Pustevny: Ledové sochy lákají zájemce i v roce 2024. Na co se letos těšit?

Pustevny v zimě, ilustrační fotografie.

Autor: Libor Frýdl

13. ledna 2024 9:48

Řezbáři na Pustevnách v Beskydech dokončují sochy z ledu po téměř týdenní práci. Od soboty budou jejich umělecká díla přístupná veřejnosti na festivalu ledových soch, který se letos koná již 24. rokem.

 Tématem letošního festivalu je Noemova archa, jak sdělil ředitel pořádající společnosti Pustevny, Petr Lessy, novinářům na Pustevnách. Celý festival potrvá až do 4. února. Pustevny a vrchol Radhošť patří mezi nejnavštěvovanější místa v Beskydech.

Sedm řezbářů z Česka a Slovenska vytvořilo přes 25 soch z ledu. Mezi jejich díly najdeme například dvě sochy goril a žirafu vysokou asi dva a půl metru, které vytvořil řezbář Václav Lemon, účastník akce již po sedmé. Každé zvíře vyžadovalo přibližně 35 bloků ledu. Stejně jako pořadatelé ocenil i Lemon mrazivé počasí v posledních dnech, které je pro tvorbu ledových soch ideální.

Stanové expozice s ledovými sochami budou otevřené pro návštěvníky každý den od 09:00 do 16:30. Návštěvníci, kteří vystoupí na Pustevny lanovkou, mají vstup na výstavu zdarma, protože vstupenka na lanovku zahrnuje i vstup do stanů.

Děti do deseti let mají vstup zdarma. Z důvodu festivalu bude na trase mezi Prostřední Bečvou a Pustevnami jezdit více autobusů během následujících čtyř víkendů v intervalu 20 až 30 minut od 09:00 do 17:00.

Témata: Pustevny ledové sochy na Pustevnách