Dny NATO se blíží. Kdy vypuknou a na co se mohou návštěvníci těšit?

Dny NATO v Mošnově

Autor: Libor Frýdl

1. září 2023 17:45

Dny NATO se blíží. Česko bude i letos hostit největší bezpečnostní přehlídku v Evropě, která každoročně přivítá desetitisíce návštěvníků. Na co se můžete těšit?

Dny NATO se letos uskuteční uskuteční o víkendu 16. a 17. září 2023. Opět proběhnou na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy a vstup pro veřejnost je nadále zcela zdarma.

Hlavní program se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů.

Nikde jinde není možné na jediném místě shlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Součástí akce v rámci doprovodného programu jsou také besedy, filmové projekce a semináře.

V rámci víkendu proběhnou také Dny Vzdušných sil AČR. Oficiální akce českého letectva se koná na základě rozhodnutí resortu obrany právě souběžně s Dny NATO v Ostravě, a to jako jejich součást. 

Témata: Dny NATO