Ohňostrůjci Švédska výsledkově zcela ovládli pětadvacátý ročník Ignis Brunensis

Ohňostroj švédské skupiny Göteborgs FyrverkeriFabrik

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

7. července 2022 13:42

Vítězem a držitelem hlavní ceny pětadvacátého ročníku RegioJet Ignis Brunensis se v roce 2022 stali švédští ohňostrůjci Göteborgs FyrverkeriFabrik. Kromě hlavní ceny putují do Skandinávie za představení „Vzpomínky na Mistry“ předvedené na Brněnské přehradě ve středu 6. července všechna tři další ocenění udělovaná podle hlasování osmnáctičlenné odborné porty.

Švédové si tak odvážejí i cenu České televize za nejlepší scénografické řešení show, cenu Českého rozhlasu Brno za nejlepší hudbu i zvláštní cenu pod garancí primátorky města Brna Markéty Vaňkové za ohňostrojné zpracování povinné dvouminutovky Beethovenovy Osudové.

Posledním oceněním, o kterém se ještě rozhoduje, je divácká cena. Vítěz diváků bude vyhlášen 26. července po ukončení hodnocení závěrečného ohňostrojného epilogu. Diváci hodnotí a známkují po každém ze šesti ohňostrojů na festivalových facebookových stránkách Ignis Brunensis Official a na facebooku Rádia Krokodýl.

Ohňostrojné finále pro Mendela 23. července a příští ročník v červnu 2023

Za dva týdny čeká diváky RegioJet Ignis Brunensis ještě finálový ohňostroj nad hradem Špilberk věnovaný Gregoru Johannu Mendelovi při oslavách dvoustého výročí narození tohoto světoznámého vědce a objevitele genetiky.

Má název „Mendelovy inspirace“ a na sobotu 23. července ho v designu Jaroslava Štolby a Daniela Černého připravují ohňostrůjci Flash Barrandov SFX. Na šestadvacátý ročník světové ohňostrojné soutěže RegioJet Ignis Brunensis se mohou diváci těšit na Brněnské přehradě v červnu 2023 s akcemi festivalu zábavy od června do září příštího roku.

Témata: ignis brunensis Ohňostroje