Žijeme v době, kdy stále někam chvátáme. A to se podepisuje na našem psychickém stavu, který nemusí být vždy úplně dokonalý. Jak z toho ven? Jednodušeji, než si myslíte. Stačí jednoduše vysadit, vyčistit si hlavu a začít odpočívat. Že je to složité a nevíte jak? Poradíme vám několik tipů, se kterými rozhodně nelze šlápnout vedle. Některé můžete klidně hned vyzkoušet. (PR článek)

Vyrazte na dovolenou

Nejlepší možnost, jak si odpočinout, je vyrazit na dovolenou. A pořádně dlouhou. Nahlaste si volno v práci, naplánujte termín a můžete letět. Dovolená se vším komfortem rozhodně nemusí být drahá. Příkladem je několik populárních destinací, kde na práci a problémy velmi rychle zapomenete. Příkladem je:

  • Turecko
  • Tunisko
  • Egypt

A co když volno nedostanete? Nezoufejte. Dovolenou může skvěle nahradit i víkendový pobyt, ze kterého se také můžete vrátit jako znovuzrození. A pokud chcete vyrazit za hranice, zkuste stylový hotel Liptov. K našim sousedům na Slovensko to nemáte nijak daleko, a navíc se zde bez problémů domluvíte. A možného trávení volného času najdete v hotelu i mimo něj více než dost.

Horká voda dělá zázraky

Tento tip na relaxaci můžete klidně využít ještě dnes. Budete zírat, jaké zázraky s vámi udělá horká voda. Uleví nejenom svalům, ale také dokáže výrazně přispět i vaší psychice. Pokud je u vás v domácnosti koupelna se sprchovým koutem, nechte na sebe horkou vodu klidně i několik minut téct. Pokud máte vanu, je to ještě o kousek lepší. Klidně se do ní naložte. K tomu si zapalte pár aromatických svíček a když si k tomu dáte i sklenici vína, tak nemůžete udělat chybu.

Relaxovat se dá i prací

Ano, je to tak. Vaším cílem je zapomenout na starosti které máte v zaměstnání a starosti osobního rázu. Jak na obojí jednoduše zapomenout? Nejděte si aktivitu, která vás na dlouhou dobu zabaví a díky které si na vše co vás trápí ani nevzpomenete. I to je forma relaxace. A co může být dobrým tipem? Třeba nová dřevěná parketová podlaha. Pokud její realizaci stále odkládáte, přišla ta pravá chvíle. Díky svému systému ji dokáže s trochou zručnosti položit i laik. Nejenom, že se zajímavě odreagujete, ale také se vám do těla vyplaví hormony štěstí, a to z pocitu, že jste to zvládli a váš domov je opět o poznání krásnější. A pokud si nechcete lámat hlavu nad tím, jaké řešení zvolit, vymysleli jsme to za vás. Nejlepší je v současné době:

  • Dub
  • Ořech
  • Javor

Zalezte do postele

I tuto možnost můžete klidně vyzkoušet ještě dnes. Třeba právě teď. Spánek je v životě každého z nás velmi důležitý. Nejenom, že během něho nabíráme energii na následující den, nebo během něho také regenerujeme. Opomenout nelze fakt, že má vliv i na vaši psychiku. Proto je třeba se pořádně vyspat. Nenechte se ničím rušit, zalezte do postele, kde budete mít oblíbené jemné povlečení a můžete v klidu usnout. Odborníci sice doporučují spát kolem osmi hodin, ale když tuto dobu prodloužíte, rozhodně se nic nestane. Až se probudíte, tak vám garantujeme, že budete doslova znovuzrození.

Zkuste knížku, film, nebo hudbu

Relaxovat se dá klidně i během dne. Stačí pár minut a budete jenom zírat, co to s vaší psychikou udělá a jak vám to prospěje. Je na vás, co máte rádi. Někdo dá přednost knížce, další dá přednost třeba hezkému filmu a další si pustí hudbu. Důležité je, abyste nebyli rušeni. I proto je dobré koupit unikátní hračky pro děti, které vaše ratolesti na delší dobu zabaví a vy se můžete věnovat oné relaxační činnosti, která z vás velmi brzy udělá jiného člověka. Tím si buďte jistí.

Témata:

zdraví | dovolená | pr článek | Tunisko | stars24.cz

Vstoupit do diskuse