Nízkonákladové aerolinky Ryanair opět dostály svému jménu. Tentokrát „šetřily“ dokonce na záchranné vestě, která chyběla na palubě jejich letu z Prahy do Londýna, což způsobilo pořádnou paniku.

Osmnáctiletá Ellie Evansová má panický strach z létání, přesto se nebojí vkročit na palubu. Naposledy tak učinila v Praze, odkud měla s aerolinkami Ryanair letět domů do Londýna. A vyhlášená nízkonákladová společnost zase jednou dostála svému jménu.

Vezměme to ale pěkně popořádku. Mladá Britka nastoupila do letadla na ruzyňském letišti a celý let probíhal bez sebemenších potíží. Jak se letoun blížil do cílové destinace, rostl u Evansové strach, proto se rozhodla zkontrolovat, zdali je vše na správném místě.

Podívala se tedy pod sedadlo, kde měla být záchranná vesta. Na určeném místě ovšem nic nenašla. Osmnáctiletou dívku zachvátila panika a začala brečet. „Naštěstí tam byl se mnou přítel, který mě uklidňoval,“ uvedla pro britský server Metro.

Všechno naštěstí dobře dopadlo a letoun bezpečně dosedl na zem. Evansová se přesto rozhodla kontaktovat vedení aerolinek Ryanair, které jí ovšem vůbec nevěřilo, že vesta pod sedadlem chyběla. Zástupci společnosti jí tedy požádali o jakýkoliv důkaz.

Duchapřítomná Ellie si však během letu vše natočila, takže aerolinkám mohla poslat video. Společnost Ryanair s ní však vzápětí přestala komunikovat, a tak jej publikovala i na internetu. „Když jsem šestnáctého března letěla z Prahy do Londýna, pod mým sedadlem nebyla záchranná vesta. To vůbec nepomohlo mému strachu z létání,“ napsala k němu.

Témata:

letectví | RyanAir | stars24.cz

Vstoupit do diskuse