Brutálního činu se na teprve třiadvacetileté Karině Jeršové dopustili ruští vojáci. Nejen že jí nelidsky znásilnili, následně ji ale prostřelili hlavu. Tragický incident šokoval i některé ukrajinské politiky.

Po masakru v Buči zůstaly více než čtyři stovky mrtvých civilistů, jejichž hrůzné příběhy nyní odhalují média poté, co se ruští vojáci stáhli. Jedním z takových je i osud teprve třiadvacetileté dívky, kterou okupanti připravili o život.

Podle dostupných informací byla dívka vojáky znásilněna a následně zastřelena. Vojáci ji posléze hodili do jámy plné těl, uvedla dívčina učitelka Olesja Vasyletsová. Její nevlastní otec pro server The Telegraph naznačil, že Karina musela před smrtí prožít opravdová muka.

"Zřejmě se snažila bojovat," uvedl s tím, že měla zlámané nehty na rukou, k čemuž došlo pravděpodobně během pokusu o sebeobranu. Dodal, že kulka, kterou jí ruští vojáci popravili, jí utrhla polovinu hlavy.

Brutální vražda otřásla i ukrajinskými politiky. Případ mladé dívky sdílela například poslankyně Lesia Vasylenková, která ale uvedla, že jí je 16 let. Tato informace byla ale posléze rodiči opravena.

Témata:

válka na Ukrajině | Ukrajina | stars24.cz

Vstoupit do diskuse