V Británii se dostal k soudu dlouholetý spor dvou sousedek kvůli spadaným jablkům na zahradě a žena, která při prohrála, nakonec musí zaplatit 250.000 liber (7,5 milionu korun).

Napsal o tom server The Times. Sousedky z řadových domků v hrabství Surrey se léta nemohly dohodnout na tom, jak řešit problém s jabloní, z níž na pozemek jedné z nich padaly stovky jablek a hnily. Soudce nakonec konstatoval, že spor vygradoval do šikany a rozhodl o odškodném.

Platit musí starousedlice Antoinette Williamsová, která problém s jablky odmítala řešit a svou sousedku Barbaru Pilcherovou kvůli při začala pronásledovat. Soudce konstatoval, že se chovala jako "školní tyran" a její chování bylo "ostudné, naprosto abnormální a znepokojivé".

Za sedm let trvající obtěžování musí Williamsová zaplatit odškodné 12.000 liber, navíc ale musí uhradit soudní výlohy a poplatky za právníky. Podle The Times za služby advokátů dala přes 100.000 liber, zaplatit ale musí i výlohy za právníka protistrany, které činí asi 135.000 liber. Žena se také soudu musela zavázat, že strom nechá odborně prořezat.

Témata:

Ovoce | stars24.cz

Vstoupit do diskuse