Dvě nezletilé děti včera odpoledne nepřežily požár bytu v Havířově na Karvinsku, v místní části Šumbark. Třetí, rovněž nezletilé dítě zachránil kolemjdoucí muž, je ale zraněné. Rodičům dětí traumatologický tým hasičů poskytl psychologickou pomoc.

Hasiči k požáru vyjížděli po 15:30. Příčina vzniku a okolnosti požáru se stále vyšetřují. Požár nepřežily dvě děti, třetí dítě se podařilo zachránit kolemjdoucím mužem, který měl vykopnout dveře silně zakouřeného bytu, a je zraněné.

U požáru bytu tři plus jedna zasahovalo pět jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Podle mluvčího byl zásah hasičů v silně zakouřeném bytě náročný. Oheň dostali pod kontrolu za 20 minut, dohašování jim zabralo více než hodinu.

Černohorský uvedl, že po příjezdu policistů na místo bylo na místě požáru několik jednotek hasičů i posádky záchranářů. Požár vznikl z doposud přesně nezjištěných příčin v bytové jednotce v prvním patře dvoupatrového domu. V době požáru se v bytě nacházely tři nezletilé osoby, které se nadýchaly zplodin hoření.

Dvě z dětí byly ve velmi vážném a životu ohrožujícím stavu převezeny k urgentnímu lékařskému vyšetření do nemocnice. Z vyjádření mluvčího hasičů vyplývá, že se je nepodařilo zachránit. Policisté nyní zjišťují, zda byl spáchán trestný čin.

Témata:

požár | havířov | stars24.cz

Vstoupit do diskuse