Lékaři se VYKAŠLALI NA TĚHOTNOU ženu? Nechali jí potratit v čekárně!

těhotenství

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

23. listopadu 2019 12:37

Případ, který se odehrál před několika týdny, šokoval veřejnost. Nastávající maminka čekala na příjmu v nemocnici 12 hodin, během kterých jí lékařský personál prakticky ignoroval, navzdory tomu, že krvácela. Dříve, než se jí dostalo pomoci, dívka potratila.

Osmnáctiletá Amy Rennieová byla ve třetím měsíci těhotenství, když začala krvácet. Vypravila se proto do nemocnice v Plymouth na pohotovost, kde byla nucena čekat.

Jak sama přiznala, v tu noc měli lékaři plné ruce práce. "Nebyla jsem sama kdo tam přišel. Byla tam spousta lidí, trvalo hodiny, než si nás všimli," vysvětlila.

Co jí ale zarazilo byl fakt, že lékaři dali před krvácející těhotnou maminkou přednost lidem, kteří byli například jen v podnapilém stavu nebo pod účinky drog.

Ta pravá noční můra ale začala až o několik hodin později. Do čekárny přišel lékař, který všem přítomným oznámil, že si počkají dalších sedm hodin.

Dívka se proto zeptala na recepci, jestli by ji nemohli vzít kvůli těhotenství přednostně. Na řadu se ale navzdory silnému krvácení dostala až po 12 hodinách. 

V tu chvíli jí ale lékaři oznámili tragickou zprávu. Dívka potratila. Podle médií sice neexistuje důkaz, že by za potrat mohlo dvanáctihodinové čekání na pohotovosti, nemocnice ale celý případ prošetří.

Témata: lékaři nemocnice těhotenství