hwk
stars24.cz

Andy Whelan na Facebooku zveřejnil černobílou fotografii své umírající dcery Jessiky. Snímek šokoval veřejnost. Otec chtěl tímto krokem upozornit na vážnost dětského utrpení. Téměř rok od jejího úmrtí promluvil o tom, jak jeho dcera prožívala poslední dny svého života a také přiznal, že její tkáň pomůže v boji proti rakovině.

Otec popsal asi nejtěžší krok ve svém životě. "Tato fotka je ta nejtěžší, kterou jsem kdy pořídil. Jessica byla vyfotografována ve chvíli, kdy jsme jí jako rodiče nemohli poskytnout žádnou útěchu. Jessica nás od sebe odstrkovala, potřebovala být se svou bolestí sama," napsal Andy, zdrcený otec tehdy na Facebook. Andy je profesionální fotograf.

Poslední chvíle malé Jessicy

img-responsive

Jessica Whelan (dívka umírající na rakovinu) | foto: Facebook

Téměř rok po smrti jejich holčičky se odhodlal k tomu, aby světu řekl, co prožívali. Rozhodnutí o ukončení její léčby bylo nejtěžší v životě. "Umírala a nešlo s tím nic dělat. Nechtěli jsme ji udržovat při životě jen kvůli sobě. Chtěli jsme, aby si vychutnala to, co jí ze života zbývá a bez léků," dodal Andy.

Se ženou se rozhodl vzít si dceru domů, aby poslední chvíle mohli společně. Jesicca s nimi spala v posteli a "byla jejich malá holčička, kterou tak milovali. Bylo strašné vidět, jak umírá. Strašné je, že jsme si přáli, aby usnula a už se neprobudila," přiznal zarmoucený Andy.

Malá Jessica svůj boj s rakovinou prohrála v listopadu. Rodina její tělíčko nechala doma až do druhého dne. Chtěli, aby naposledy mohla ulehnout do své postýlky.

"Četl jsem jí její oblíbené pohádky. Zažili jsme s ní poslední chvíle, dotyky. Ráno dceřino tělo vyzvedli a odvezli do Univerzitní nemocnice. Zjišťovali, zda bude možné využít k výzkumu její tkáň a pomoct tak hledat účinnou léčbu," řekl otec.

Andy Whelan dnes trpí depresemi, prožívá noční můry. Přesto se zapojil do boje proti rakovině.

Témata:

Jessica Whelan (dívka umírající na rakovinu) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse