res
stars24.cz

Karim, vlastním jménem Karel Lampa, dělá již několik let prohlídky Prahy tak, jak ji neznáte. Výrazné oční stíny, křiklavé oblečení a desítky prstenů, náramků a přívěsků. Za svou image si hrdě stojí a podle svých slov svou bižuterii sundává jen výjimečně.

Karim ukazuje drsnou realitu pouličního života, prostituce, mafie či drogových dealerů. Bývalý uživatel pervitinu se před pár dny objevil v televizní show, díky které znovu vzrostl zájem o jeho průvodcovské služby. Karim se díky projektu Pragulic, prostřednictvím kterého začal prohlídky provádět, dostal z ulice a momentálně bydlí se svým přítelem na ubytovně. Na ulici strávil skoro dvacet let svého života.

Karim odešel z domova ve svých patnácti letech, prý zcela dobrovolně. Touha postavit se na vlastní nohy a starat se o sebe sám ho dostala z Brna do hlavního města. Okolnosti ale nebyly tak příznivé, jak si tehdy myslel a dostal se do skupiny lidí, které nebyly cizí drogy ani prostituce. Pervitin prý začal užívat kvůli zvládnutí celé situace. Sexuální služby mužům nabízel celých šestnáct let. Tedy až do doby, kdy ho jeho klient záměrně nakazil virem HIV. Právě to ho podle jeho slov donutilo s prostitucí přestat. Do té doby, než začal provázet zájemce po Praze, se prý živil, jak to jen šlo.

Jeho vyprávění v rámci dělání prohlídek nočním městem nabízí nespočet drsných příběhů o tom, jak to před pár lety chodilo v pražském podsvětí. Dětská prostituce, podplácení policistů, pravidla ulice, prodej drog a mnoho dalšího. Během prohlídky Karim vypráví, podle čeho se dá poznat drogový dealer, pasák či prostitutka dnes za denního světla na ulicích v centru.

Za svou průvodcovskou kariéru se prý zatím nesetkal s negativní reakcí ze strany bezdomovců či prostitutek na svou práci. Někteří se dokonce nechali slyšet, že Karimovi fandí a jsou rádi, že i obyčejní lidé tak mohou poznat smutné osudy lidí, kteří vlastní vinou či jinak, skončili na ulici.

Karim byl hostem Jana Krause ve své show 13. září 2017. (15:16) | zdroj: YouTube


Muž, který si prošel v životě snad tím nejhorším, se ochotně dělí o své šokující příběhy a určitě stojí za to vyjít ze své komfortní zóny a poznat Prahu trochu jinak.

Témata:

Karim (Karel Lampa, slavný český bezdomovec) | Praha | stars24.cz

Vstoupit do diskuse