Žena porodila své dvacáté dítě. Je to vůbec možné?

Mezi největší rodiny rozhodně patří Radfordovi z Velké Británie. 2

Autor: Renata Schnabelová, stars24.cz

25. září 2017 15:47

Zda – li jde o požehnání nebo o nezodpovědnost posuďte sami. Radfordovi jsou známí jako největší anglická rodina. Manželé Sue (42) a Noel (46) z Lancashire v Anglii si předsevzali opravdu neobvyklou věc. Jejich cílem bylo totiž přivézt na svět co nejvíce dětí.

A s momentálním stavem dvaceti potomků se jim to daří opravdu dobře! Pravdou je, že takto vysoký počet dětí v rodině je spíše záležitostí nejrůznějších sekt. Radfordovi ale tvrdí, že je plození dětí zkrátka a jednoduše moc baví. Nejde jen o samotný akt plození, pár je prý fascinován celkovým vývojem lidského života od jeho počátku.

Přesto se ale po narození posledního dítěte rozhodli, že s přiváděním potomků na svět skončí. Dvacetinásobná matka se k tomu vyjádřila následovně: ,,Jsem ráda, že končíme na takovém hezkém čísle a celé jsme to zaokrouhlili. Je to zvláštní pocit vědět, že žádné další už nepřijde.‘‘ Otázkou zůstává, jestli pár skutečně už žádné další dítě nepočne. Podobné prohlášení totiž zveřejnili, když jejich stav čítal patnáct dětí. O pár let později, když měli manželé již šestnáct dětí, byl o nich dokonce natočen dokument.

Poprvé Sue otěhotněla již ve svých třinácti letech, když Noelovi bylo osmnáct! Jejich prvorozeného syna Christophera přivedla Sue na svět ve svých čtrnácti letech. O tři roky později se s Noelem vzali a přestěhovali se společně do domu, kde pokračovali v reprodukci. Díky velmi nízkému věku, kdy začali Radfordovi s plozením, jsou nyní již trojnásobnými prarodiči. Jejich domácnost prý funguje jako firma. Každý má pečlivě přidělené úkoly, které musí během dne splnit. Co myslíte, dokázali byste zvládnout běžný den u Radfordových?

Témata: největší rodiny zajímavosti