Tomáš Lachman z ČT je po úrazu na lůžku! Kamarádi založili sbírku, aby mu pomohli na nohy

Tomáš Lachman 2

Autor: Jan Hrabě

31. ledna 2024 11:10

V Česku začne příští týden mistrovství světa v biatlonu. Do Nového Města na Moravě se těšil i komentátor České televize Tomáš Lachman, jenže v okamžiku se jeho život od základu změnil. Nyní vznikla sbírka, která má dopomoci k návratu sportovního novináře do běžného života. 

Sbírka s ústředním mottem "Sportovní rodino, ukaž svoji sílu! Pomoz Tomášovi na nohy!" se na konci ledna objevila na platformě Donio. V tuto chvíli už je vybráno více než 160 tisíc korun, přičemž peníze od dárců stále přibývají. 

Jak je v textu zmíněno, Lachman bude chybět na únorovém mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě, které začíná již příští týden ve středu. "Tomáš miloval lyže, jezdil na kole, na ČT sport komentoval nejen biatlon, ale i další významné domácí i zahraniční sportovní události. A především se staral o rodinu, manželku a dvě děti školního věku. Během chvíle se v květnu 2023 jeho život změnil," píší organizátoři sbírky. 

Co se stalo? Novinář spadl ze schodů tak nešťastně, že došlo k poranění mozku. Po úrazu byl řadu týdnů v umělém spánku, i po několika operacích je dosud upoután na lůžku. Momentálně je v péči odborníků v Lázních Bělohrad, přičemž začal mluvit, ale ještě neovládá svaly.

Cílem sbírky je zajistit pokračování specializované komplexní neurorehabilitační péče a individuálních pomůcek, které by pomohly alespoň k částečnému návratu do života a především domů k rodině. 

Témata: Tomáš Lachman sbírka Česká televize