Po osmi letech vztahu mi oznámil, že odchází, líčí čtenářka. Když zjistila kam, byla v šoku

Ilustrační fotografie.

Autor: stars24.cz

14. srpna 2023 16:16

Jana a Daniel jsou dlouholetými partery. Ačkoliv nemají děti, jejich vztah se zdál být dlouhé roky pevný a stabilní. Pak se ale chování Daniela začalo postupně měnit, což Jana nesla psychicky těžce. Nakonec objevila hrůznou pravdu o tom, co se ve skutečnosti děje. Redakce serveru stars24.cz jména v příběhu, který nám zaslala čtenářka, pozměnila.

S partnerem jsme spolu byli osm let a náš vztah fungoval bezvadně. Ve všem jsme se doplňovali, hodně jsme cestovali, nemohli jsme si na nic stěžovat. Do budoucna jsme plánovali svatbu i děti, ale zatím nám vyhovovalo, jak to mezi sebou máme, a zdálo se, že nás nemůže nic rozdělit.

Po čase se ale Danielovo chování začalo postupně měnit. Původně jsem to přičítala pandemii covidu, která dolehla na každého, a nás uzamkla doma bez možnosti cestovat do zahraničí. Pokoušela jsem se s ním o situaci několikrát mluvit, ale vždy mě odmítl s tím, že je vše v pořádku a že se nic neděje. 

Zároveň jsem si ale všimla, že v práci tráví stále více času a kolikrát se vracel domů i pozdě večer. Pracoval v bezpečnostní agentuře, takže jsem na tom zpočátku neviděla nic divného, ale poté, co jsme se stále více vzdalovali nejen duševně, ale i fyzicky, jsem začínala mít nepříjemné tušení, že náš vztah spěje ke konci.

Daniel byl navíc často nedostupný na telefonu a pokaždé se vymluvil jen na to, že má hodně práce. Poté, co pandemie odezněla, jsem se těšila, jak se věci vrátí do normálu a opět začneme hodně cestovat. Daniel ale nechtěl, odmítal vyjíždět mimo republiku. V práci trávil víc a víc času, až se jednu noc nevrátil domů vůbec.

Nevěděla jsem, co mám dělat. Nechtělo se mi uprostřed noci budit kamarádky, tak jsem zkoušela zavolat své sestře Martině. Máme spolu skvělý vztah a vždy mě ráda vyslechla, i já jsem tu pro ni byla, když se po nepovedeném tříletém vztahu rozváděla. A doufala jsem, že teď podpoří ona mě. Ale nedovolala jsem se jí. Myslela jsem si, že už spí, já ale celou noc nemohla usnout. 

Druhý den ráno jsem byla rozhodnuta, že zavolám policii, když se Daniel objevil ve dveřích. Oznámil mi, že se ode mě stěhuje, že se sbalí a odjede. Byla jsem z toho v šoku, nevěděla jsem, co mám dělat. Neznala jsem důvod, a prosila ho, aby mi aspoň řekl, co jsem provedla. Řekl mi jen, že to není mnou, a že o tom nemůže mluvit. Sbalil se a odešel.

V tu chvíli jsem byla na dně. Potřebovala jsem si s někým nutně promluvit, ale mé kamarádky byly v práci a já potřebovala pomoct okamžitě. Sedla jsem proto do auta a vyrazila do vedlejšího města za svou sestrou. Nevěděla jsem, jestli bude doma, ale byla jsem zoufalá a potřebovala se někomu svěřit. 

Když jsem k ní přijela, zůstala jsem v šoku. Danielovo auto stálo před jejím domem. A mně se v hlavě vyrojil ten nejhorší možný scénář. Zazvonila jsem na ni a požádala ji, jestli mohu jít dál. Odmítla to s tím, že mě teď nemůže pustit. V tu chvíli mi bylo všechno jasné. Zeptala jsem se jí jen, jestli je Daniel u ní. Odpověděla, že ano. A mně ten fakt, že můj dlouholetý přítel utekl za mou sestrou, zlomila srdce. 

Nevěděla jsem, jak dlouho mě podváděl, ani proč to udělal. Nevím to dodnes, je to téměř rok a ani s ním, ani se svou sestrou jsem od té doby nemluvila. Nevím, jestli to ještě někdy dokážu. 

Témata: Lidé Láska, intimnosti, vztahy ženy