Myslela jsem si, že mi byl nevěrný. To, co jsem zjistila, ale bylo mnohem horší, píše čtenářka

Ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl

20. října 2023 17:06

Čtenářka Monika se svým přítele strávila 5 let. Jejich vztah se začal rozpadat poté, co mu přišla na nevěru. To, co nakonec zjistila, ale bylo mnohem horší. Chcete se i vy podělit se svým příběhem? Pošlete nám jej na redakce@stars24.cz.

Jmenuji se Monika a je mi 24 let. S dnes už bývalým přítelem Patrem jsme spolu byli pět let, během kterých jsem si připadala jako jeho princezna. Nepřeháním, byl pozorný, láskyplný, věnoval se mi, byla jsem pro něj na prvním místě...nebo jsem si to aspoň myslela.

S Petrem jsme se poznali na střední škole a byli jsme dlouholetí spolužáci. Osud nás ale svedl dohromady a byl to můj první delší vztah. Zpočátku jsem tomu moc nevěřila, tyhle lásky v mladém věku nemají dlouhého trvání a myslela jsem si, že to s Petrem nebude jiné. 

Proto jsme spolu ani nijak dopředu neplánovali. Přesto mě překvapilo, jak byl vyspělý. Byl stejně starý jako já, ale na rozdíl od ostatních spolužáků neupřednostňoval kamarády, ale vždy jsem pro něho byla nejdůležitější já.

Když jsme končili školu, věděli jsme, že spolu chceme zůstat. Rozhodli jsme se proto pro vysokou školu ve stejném městě a našli jsme si spolu bydlení. Tehdy mi to přišlo jako to nejlepší rozhodnutí v životě. Petr byl pozorný přítel a partner, staral se o domácnost, našel si brigádu, abychom měli více peněz, prakticky vzato jsem si neměla na co stěžovat.

Ano, mělo to určité nevýhody. Dělal po večerech a po nocích, aby se mohl během dne věnovat škole, ale co jsem poslouchala od svých kamarádek a spolužaček, jaké partnery měly doma ony, věděla jsem, že jsem na tom dobře. Myslela jsem si, že Petr je moje životní výhra. Jenže jsem se šeredně spletla.

Jeden večer, když byl zrovna ve sprše, mu zvonil telefon. Zahlédla jsem, že mu volá někdo, koho měl uloženého jako M. Respektovala jsem vždy jeho soukromí, ale nutno dodat, že zatímco já nejsem nijak extra pohledná, Petr se ženám vždy líbil. A i když jsem nikdy neměla důvod žárlit, trochu mě to znejistilo a pojala jsem podezření, jestli mi není nevěrný.

Když se vrátil ze sprchy, zeptala jsem se, kdo je M. Řekl mi, že jde o Martina, kolegu z práce. Netušila jsem, proč si ho neuložil jako Martin, ale dál jsem se v tom nehrabala. Něco mi říkalo, že není vše v pořádku, ale neměla jsem důkaz, a tak jsem to chtěla pustit z hlavy. Týdny plynuly a na tuhle malou historku jsem úplně zapomněla. Až do dne, kdy mi Petr oznámil, že čeká dítě s jinou. Martinou.

Seděli jsme v kuchyni a večeřeli a on se celý večer viditelně ošíval. Po večeři mi řekl, že mi musí něco říct, a že to pro mě bude šok, ale nechce mi to už dál tajit. Svěřil se mi, že mě posledního půl roku podváděl. Martina je jeho kolegyně z práce, se kterou za mými zády spal. A ona otěhotněla.

Život se mi obrátil naruby. Věděla jsem, že tohle neustojíme, ale nedokázala jsem pochopit, proč mi to udělal. Copak jsem mu nestačila? Něco mu nevyhovovalo? Proč nic neřekl? Na to vše jsem se ho samozřejmě zeptala, a jeho odpověď mě srazila ještě víc.

Řekl mi, že nikdy nedokázal být věrný. Že mít fyzický kontakt jen s jednou partnerkou mu nestačí a že to tak měl i s předchozími dívkami, i když s nimi chodil jen krátce. Nakonec jsem se ho zeptala, kolikrát mě podváděl, a to jsem neměla dělat. Petr mi otevřeně řekl, že mi byl nevěrný celých pět let. S asi dvaceti ženami.

Ten večer byl poslední, kdy jsem ho viděla. Krátce poté se sebral a odstěhoval k Martině, s níž chtěl založit rodinu. Tvrdil mi, že mě miluje, ale že jí neopustí, když s ním bude mít dítě. Já se po tomhle zážitku nedokázala na muže nějakou dobu ani podívat. Byla to pro mě obrovská rána, ale i silná životní zkušenost.

Dodnes jsem bez partnera a nedokážu někomu jen tak věřit, že mi neprovede to stejné, co Petr. Pár vztahů jsem se pokusila navázat, ale má nedůvěra a žárlivost byly tak silné, že to každého muže odradilo. 

Témata: Lidé Láska, intimnosti, vztahy