Válka na Ukrajině trvá už déle než dva týdny, zdejší lidé hrdinně brání svou vlast před ruskými okupanty. Bohužel, mnozí z nich v bojích padli. V některých případech šlo přitom o nevinné civilisty.

První dáma Olena Zelenská se snaží světu zprostředkovat příběhy některých obětí, nejprve těch z řad dětí, nyní i dospělých. V angličtině je zveřejnila na svém instagramovém profilu.

V Buče zemřela Nasťa (na prvních dvou snímcích v příspěvku), která se do odříznutého města snažila dopravit materiální pomoc. Její auto ovšem bylo zasaženo střelbou. 

Pasha Li (třetí snímek) byl známý ukrajinský herec korejského původu, který se po začátku invaze rozhodl pomáhat. Stalo se mu to však osudným. Zemřel ve městě Irpiň, kde se staral o evakuaci místních.

Anatolij (čtvrtý snímek) rovněž pomáhal s evakuací ve výše uvedeném městě, potkal ho stejný osud jako Pashu. Zbývalo mi jen asi 200 metrů k autobusu, když skupinu lidí s ním zasáhla ruská mina. 

Jako poslední se manželka prezidenta zmínila o Oleksandře (pátý snímek), bojovnici za práva zvířat, která se starala o útulek. Dělostřelecká palba v Chersonu zasáhla její dům. 

Témata:

válka na Ukrajině | Ukrajina | Olena Zelenská (Yelena Zelenskaya) | stars24.cz