Babybox v Blansku zachránil mladý lidský život. Chlapec dostal jméno David

BabyBox

Autor: Pavel Krejčí

20. listopadu 2023 21:59

Do babyboxu v Blansku někdo v pondělí odpoledne odložil novorozeného chlapce, který dostal jméno David. Záchranáři jej odvezli do nemocnice do Brna, protože v Blansku chybí dětské oddělení. 

"V pondělí 20. listopadu v 16:38 se otevřela dvířka babyboxu na záchrance v jihomoravském Blansku. Babybox přijal do své klimatizované a ventilované bedýnky děťátko zabalené v bleděmodré dece s bílou čepičkou na hlavičce," píše se k dnešnímu nálezu na webu BabyBoxu.

Nalezeným miminkem je chlapec, který vážil dva a půl kilogramu. Jde o osmého letošního nalezence a druhé dítě, jemuž za pět let fungování pomohl vstoupit do života babybox v Blansku. Záchranáři miminko odvezli do Dětské nemocnice v Brně. 

V České republice je momentálně v provozu 86 babyboxů, které umožňují matkám anonymně odložit své nechtěné dítě. První babybox byl v zemi zprovozněn v roce 2005. Dosud bylo do těchto schránek umístěno 139 dívek a 115 chlapců.

V prosinci budou otevřeny další dva babyboxy. 5. prosince půjde o zařízení v Nemocnici Kyjov, o šest dní později pak o babybox nové generace v Nemocnici Třebíč, který nahradí původní, technicky zastaralý. 

Témata: BabyBox děti Jihomoravský kraj