Anděl mezi zdravotníky 2023: Vítězkou se stala Jana Hladíková z Nemocnice Třebíč

Anděl mezi zdravotníky

Autor: Libor Frýdl

27. srpna 2023 10:57

V sobotu večer byla lékařům, pečovatelům, zdravotním sestrám, záchranářům a farmaceutům udělena už v pořadí čtvrtá cena Anděl mezi zdravotníky. Vítězkou se stala Jana Hladíková z Nemocnice Třebíč.

Na akci zavítal hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček, starosta města Náchoda Jan Birke, náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic, prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová, předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková a další vzácní hosté.

Během večera vystoupili například Daniel Hůlka, Kateřina Brožová, Olinka Rumlová, Lucia Sosna, Peter Pecha, Šárka Vaňková, Michaela Nosková, Dáša Zázvůrková, Jana Fabiánová a další. Samozřejmostí pak bylo vyhlášení nejsympatičtějšího Anděla.

Tím se stala Jana Hladíková, zdravotní sestra společné interní a neurologické JIP v Nemocnici Třebíč, která z důvodu nádoru na mozku oslepla na jedno oko. Díky primáři Masopustovi z ÚVN Praha se jí po operaci vrátil zrak a Jana se tak mohla vrátit opět ke své práci. Maminka čtyř dětí navíc dělá zdravotní sestru, tejpařku a masérku hokejového klubu HHK Velké Meziříčí.

Na druhém místě se umístil Petr Pazour z Nemocnice Nové Město na Moravě. Třetí příčku pak zaujala Romana Veltruská, všeobecná sestra v ambulanci praktického lékaře a sestra z Nemocnice Slaný.

Témata: Anděl mezi zdravotníky