Ještě dnes mají voliči možnost zamířit k urnám a zvolit svého favorita. Dva nejúspěšnější kandidáti na prezidenta pak postoupí do kola druhého, které proběhne 27. a 28. ledna 2023. Poté si od hlasování zhruba na rok oddychneme, v příštím roce si to ale vynahradíme. Čekají nás totiž hned troje volby.

V roce 2024 nás ale čekají další volby, a hned troje. Nejprve se vydáme k volbám do evropského parlamentu, které se tradičně konají na přelomu jara a léta.

Na podzim se pak uskuteční krajské volby, které budou v některých okrscích opět spojeny se senátními volbami. I v tomto případě ve většině z nich pravděpodobně proběhne i druhé kolo.

V roce 2025 nás pak čekají sice jen jedny volby, ale extrémně důležité. Budeme totiž vybírat nové poslance. Sněmovní volby opět tradičně proběhnou na podzim, tedy aspoň v případě, že do té doby nedojde k vyhlášení předčasných voleb.

O rok později se opět zopakují komunální a senátní volby. Podobně jako tento a příští víkend, i v roce 2026 nás zřejmě čekají dvě kola voleb do Senátu. 

Pak si dáme ale dlouhou pauzu. V roce 2027 žádné plánované volby neproběhnou a k urnám tak opět vyrazíme až v roce 2028, a to rovnou třikrát. Zkraje roku totiž proběhnou prezidentské volby, na podzim pak volby krajské a opět senátní.

O rok později si opět zajdeme do volebních místností dvakrát. Nejprve k evropským volbám, na podzim pak opět k volbám do Sněmovny. Dekádu zakončí v roce 2030 opět komunální a senátní volby.

Témata:

Volby | stars24.cz

Vstoupit do diskuse