Skutečnost, že britská královská rodina si pro oznámení o smrti královny Alžběty II. jako první kanál zvolila twitter, dokládá, jak hluboce se změnil její přístup ke komunikaci.

Bloomberg uvádí, že ve čtvrtek v 17:30 dostala informaci o královnině smrti britská premiérka Liz Trussová, v 19:30 pak s touto skutečností královská rodina prostřednictvím svého účtu na twitteru @RoyalFamily seznámila světovou veřejnost. Oznámila, že "královna pokojně zemřela na zámku Balmoral".

O minutu později pak na této sociální sítí zveřejnila prohlášení Buckinghamského paláce britská agentura Press Association, o další minutu později totéž na twitteru udělala veřejnoprávní stanice BBC. Ve 20:04 pak Buckinghamský palác na této sociální síti vydal prohlášení krále Charlese ke smrti své matky.

Tweet královské rodiny doplnil celou řadu zvyklostí provázejících úmrtí panovníka. Pro případ skonu Alžběty II. existovaly přísně střežené plány už desítky let.

List The Guardian v roce 2017 napsal, že o smrti královny Buckinghamský palác nejdříve informuje britského premiéra nebo premiérku prostřednictvím hesla "London Bridge is down", poté má oznámení zároveň dostat Press Associaton a světová média.

Témata:

Královna Alžběta II. | Twitter | stars24.cz

Vstoupit do diskuse