Ceny přísad na vánoční cukroví podle analýzy České distribuční meziročně vzrostly zhruba o 11 procent. Nejvíce zdražilo máslo a cukr. Lidé mohou ušetřit při nákupu zboží v akcích. Průměrná sleva v akčních letácích letos na přelomu listopadu a prosince činila 29 procent, nejvýrazněji obchodníci zlevňovali tuk na pečení a vanilkový lusk.

Ze základních ingrediencí na pečení cukroví byly nejčastěji inzerované ořechy, ale také cukr. V letácích lidé často našli i hotové cukroví nebo připravená těsta. Vyplývá to z analýzy společnosti Česká distribuční, dceřiné společnosti Vltava Labe Media, která je největším distributorem akčních letáků v ČR. 

Standardní balení másla lidé letos v obchodech podle České distribuční pořídili za 49,90 koruny, ve slevě o deset korun levněji. Jeho průměrná cena byla loni po slevě 21,90 koruny. Naproti tomu cena tuku na pečení se od loňska nezměnila. Lidé ho sehnali za 26,90 koruny, v akci za 12,90 koruny. Kilogramový sáček cukru byl v obchodech letos k dostání za 17,90 korun, v akci ho prodejci nabízeli za 14,90 koruny, což je ale podle České distribuční až o polovinu více než loni.

Nejlevněji letos lidé podle analýzy na přelomu listopadu a prosince nakoupili přísady na linecké cukroví. Bez slevy za ně zaplatili v průměru asi 179 korun, při nákupu v akcích zhruba 131 korun. Útrata za ingredience na vanilkové rohlíčky mohla být díky akčním cenám o 24 procent nižší a činila 156 korun. Nejnákladnější jsou rumové kuličky, za přísady ve slevách za ně lidé zaplatili 298 korun, prostřednictvím akčních letáků tak mohli uspořit čtvrtinu výdajů.

Česká distribuční analyzovala akční letáky sedmi největších tuzemských řetězců. Zaměřila se na nabídky platné na přelomu listopadu a prosince. Zkoumala 379 položek, které zahrnovaly základní kategorie přísad na pečení cukroví i hotové cukroví.

Témata:

Vánoce | stars24.cz

Vstoupit do diskuse