Čtvrtá show RegioJet Ignis Brunensis je za námi, stejně tak divácké hlasování. Známkování diváků vyhrálo ohňostrojné představení Pozdravy z Evropy. Cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudbu má show se skladbami Ennia Morriconeho.

Čtvrtá show mezinárodního ohňostrojného programu RegioJet Ignis Brunensis s názvem „Pozdravy z kontinentů…“ byla v Brně nad hradem Špilberk odpálená v sobotu 14. srpna. Jaroslav Štolba s týmem Flash Barrandov SFX na ní opět spolupracoval s ohňostrůjci, kteří na festivalu Ignis Brunensis soutěžili v minulých letech.

Představení zahájila v rockovém rytmu skladba Led Zeppelin s designem Norů, kteří zvítězili na přehlídce v Brně před dvěma lety. Následovala Jižní Afrika a Austrálie. Australští Foti zvítězili v Brně v roce 2012 a mimo jiné je to stejná společnost, která každoročně připravuje snad nejsvětoznámější novoroční ohňostroj v Sydney. Čtvrtá a pátá část byla v asijském designu Filipín a Japonska. Silný umělecký závěr obstarala choreografie španělských ohňostrůjců Pirotecnia Ricardo Caballer, kteří si odvezli prvenství z Brněnské přehrady, když slavil festival Ignis Brunensis dvacetiny.

Známkování diváků vyhrálo ohňostrojné představení Pozdravy z Evropy. Cena Českého rozhlasu za nejlepší hudbu pro show se skladbami Ennia Morriconeho

Na facebooku Ignis Brunensis byl vyhlášen výsledek diváckého hodnocení čtvrté soutěžní show. Jak dopadlo celkové pořadí mezinárodních ohňostrojů?

1. místo: POZDRAVY Z EVROPY 7.8.2021 / známka 1,08; 2. místo: BYLO, NEBYLO… 3.7.2021 / známka 1,25; 3. místo: POZDRAVY Z KONTINENTŮ… 14.8.2021 / známka 1,30; VELKÉ NADĚJE 26.6.2021 / známka 1,30

O pořadí letos rozhodovali diváci hlasováním na facebooku. Při všech ohňostrojích zasedala jako každoročně také odborná porota, která se u jednotlivých hodnocení připojila k divákům.

Samostatně odborníci vybírali cenu Českého rozhlasu „Hudba mezi ohni“ za nejlepší hudební kompozici k ohňostroji. Ocenění získalo pyromuzikálové představení Bylo, nebylo… s filmovou muzikou Ennia Morriconeho (3.7.2021).

"Gratulujeme a moc děkujeme všem, kteří se na soutěžních ohňostrojích podíleli, především pak týmu Flash Barrandov SFX, kteří čtyři letošní mezinárodní projekty zastřešovali," vzkázali organizátoři. 

V rámci 24. ročníku festivalu RegioJet Ignis Brunensis to stále není všechno

Už za pár týdnů nás v sobotu 11. září čeká závěrečný ohňostroj nad Špilberkem na motivy Harryho Pottera, věnovaný všem dětem k začátku snad už „normálního“ školního roku. Ohňostrojný epilog připravuje brněnský tým Theatrum Pyroboli a bude také součástí programů akce Špilberk žije, která probíhá na brněnském hradě o víkendu 11. a 12. září.

V sobotu 28. srpna se uskuteční Šedesátka Technického muzea v Brně, oslava 60 let v areálu technického muzea v Brně-Králově Poli.

V pátek 10. a v sobotu 11. září se v centru Brna na Šilingrově náměstí a na Starobrněnské ulici uskuteční Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte. Ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů se představí především řemeslné pivovary z různých koutů Česka. Návštěvníci se mohou těšit na jedinečnou pivní atmosféru včetně pouličních flašinetářů a další zábavy. A v zářijovém termínu nemůže doplňkově chybět také „konkurenční“ burčák a víno.

Témata:

ignis brunensis | Brno | stars24.cz

Vstoupit do diskuse