Pětadvacetiletá Halima Cisseová, která porodila devět dětí, šokovala svět. Její případ není první v historii a už v minulosti se stejný počet dětí narodil několikrát, má to ale velký háček!

Jak už stars24.cz informoval, pětadvacetiletá Halima Cisseová z Mali porodila v úterý devět dětí. To je samo o sobě velmi neobvyklý počet, který ale lékaře překvapil ještě z jednoho důvodu. Ultrazvuk jich totiž tolik neodhalil.

Původně se jich mělo narodit jen sedm, nakonec je žena hned devítinásobnou matkou. Podobný případ se v historii nestal poprvé a už několikrát přišlo na svět osm nebo devět dětí najednou.

V čem je ale tento případ unikátní, je fakt, že všechny děti přežily. Případy z let 1971 a 1999 ukazují, že nejde o samozřejmost, ale výjimku. Ve obou uvedených případech totiž všechny děti nepřežily.

Porod osmerčat jsou "běžnější", v historii k nim došlo hned osmkrát. Až při posledním porodu v roce 2009 ale všechny děti přežily. Předchozí porody opět končily tragicky a ne všichni novorozenci porod zvládli.

Témata:

Děti, dětské | Mali | stars24.cz

Vstoupit do diskuse