Většina lidí už někdy slyšela zmínky o slavných vojenských základnách, kde dochází k tajným experimentům či pitvám mimozemských tvorů. Asi nejslavnější je Area 51, kde by měly být dokonce ukryty létající talíře. I když je vojenský objekt v Nevadě opředen tajemstvím, nikdy nesloužil jako tajná základna. Zatímco dodnes lidi stále tápou, co se zdmi chráněné budovy děje, samotná existence areálu je oficiálně doložená ve státních dokumentech. Ale co základny, které jsou tak tajné, že vlastně ani neexistují?

1. Základna AL/499

Údajná tajná laboratoř by se měla nacházet 60 metrů pod malebnou anglickou vesnicí Peasemore v hrabství Berkshire, tvrdí James Casbolt. Jeho rodina má mít úzké vazby na britskou vládu a dokonce i ilumináty. Sám se měl v prostorách zařízení narodit a původně měl být součástí projektu Mannequin, který měl za úkol naklonovat „super-vojáky“ či vytvořit špičkové špiony a vrahy, kteří to sami o sobě neměli ani tušit, dokud nevykonají rozkaz. Casbolt tvrdí, že účast v programu je nedobrovolná a mnozí civilisté s výjimečnými schopnostmi jsou tajně unášeni, aby zde sloužili jako testovací subjekty.

2. Kemp 13

Ufo nepadá jen na území Spojených států, svoje o tom ví i Jihoafrická republika. Jejich neméně známý Kemp 13 je územím, kde se měli zranit mimozemšťané. Většina byla brzy předána do rukou americkým spojencům, ale Jihoafričané si část zajatců ponechali a převezli je do svého tajného vládního zařízení, kde na nich dělali kruté pokusy. Kemp 13 je umístěn kdesi v poušti Kalahari a četnost zahlédnutých UFO objektů je zde dokonce vyšší, než v celých USA. Podle nepotvrzených zpráv lidé z nejbližších vesnic zpozorují minimálně jeden neidentifikovatelný létající objekt denně. Kromě mimozemských test by měl objekt sloužit také k testování laserových zbraní.

3. Základna jednotky rychlého nasazení proti UFO ve Walesu

Podle novináře Derricka Gougha v místních horách v 80. letech vznikla tajná základna pro společné operace Spojeného království A USA poté, co zde byla objevená zohavená lidská těla. Oběti měly být údajně uneseny, mučeny a mimozemská civilizace na nich měla provádět experimenty. Gougha o projektu měl informovat jeho blízký přítel z armády a dokonce mu měl dodat i důkazné materiály, ty však za záhadných okolnosti zmizely a vláda dělá vše pro to, aby základnu ochránila před zvídavými zraky.

4. Mimozemská základna na Islandu

Nejen lidské vojenské základny, které ukrývají mimozemské ostatky a technologii, ale přímo areál, který spravují návštěvníci z vesmíru, by se měl nacházet přímo na Islandu. Území je chráněno 24 hodin denně 7 dní v týdnu spojeneckými silami NATO, kteří se starají o to, aby se k mimozemšťanům nedostal žádný pozemský kontakt. Konspirační teoretik Tony Dodd tvrdí, že informace mu poskytl jeho přímý zdroj z amerického námořnictva, který opakovaně sloužil na misích kolem utajované základny.

5. Podzemní základna pod letištěm v Denveru

Konspirační teorii a tajných stavbách pod zemí doprovází letiště Denver v Coloradu už od jeho otevření. Svědci tvrdí, že tajné symboly Iluminátu můžete nalézt po celém areálu. Za zájem totiž stojí neobvyklá pořizovací cena, z původních plánovaných 1,7 miliard dolarů totiž letiště nakonec stálo více než 5 miliard dolarů. A lidi přirozeně zajímá, kam zmizelo tolik peněz. Mezi nejslavnější teorie patří, že spodní laboratoř klonuje mimozemšťany, kteří se živí lidskými miminky. Cílem vlády je tak kontrolovat porodnost v zemi.

6. Les Rendlesham v Anglii

Poté, co před Vánoci 1980 starousedlíci popsali sérii neobvyklých světel připomínající UFO, je les v Rendlesham v hledáčků lovců senzací. Dodnes místní věří, že pod lesem leží tajná základna, kde se testují neobvyklé zbraně. Ještě větší popularitu místní les získal v roce 2014, kdy na místo dorazili filmaři z cílem natočit nový hororový film. Jako kulisu chtěli použít místní lesy, které i v letních měsících neztrácí na své ponurosti. Režisér Daniel Simpson vypověděl, že když se pokoušeli do odlehlých míst přivést kabely pro internetové připojení, pod zemí již narazili na neobvyklé kabely, které tam musely ležet od 80. let. Přivolaní odborníci měli dokonce tvrdit, že se jednalo o velmi vyspělou technologii, kterou vidí poprvé v životě.

7. Černá pyramida na Aljašce

Za pyramidami nemusíte jen do Egypta, neobvyklou stavbu najdete i v nejsevernějším americkým státě Aljaška. Černou pyramidu najdete jak jinak než pod zemí a stát by tam měla už stovky let. Tvrzení podporují i údajné měření seismologů, kteří pomocí vlnových testů objevili stavbu ve tvaru pyramidy asi 80 kilometrů od pohoří Denali. Na věc se však postupně zapomínalo, dokud v roce 2012 bývalí armádní důstojník nekontaktoval novináře s tím, že pod zemí skutečně leží neupřesněná stavba, která musela být postavená dokonce už před tisíci lety.

8. Tajuplné Rossovo moře

Když před lety došlo k mezinárodní shodě, že v okolí Rossova moře u Antarktidy bude vytyčeno ochranné pásmo, ochránci zvířat mohli jásat. Jak se ale ukazuje, zákaz vplutí rybářským lodím mohl mít zcela jiný důvod. Lidé na to reagovali jak jinak než vytvořením teorií o tom, že ve skutečnosti zuří v oblasti válka mezi mimozemšťany a pozemskými vojáky. Boje by měly potvrzovat i neobvyklé objekty, které můžete zpozorovat pomocí nástroje  Google Earth.

9. Základna 211

Další teorie ohledně Antarktidy se ani tak netýkají mimozemšťanů, jak bytostí, které by měli obývat pod povrchem Země. Tento zvláštní národ vychází na povrch jedině kolem oblasti jižního pólu a navzdory tomu, že by měli být mnohem vyvinutější než nám známé lidstvo, se snaží udržet svoji existenci v tajnosti. Největším zastáncem této teorie byl údajně Adolf Hitler. Mnozí věří, že nacistický vůdce nezemřel před koncem 2. světové války, ale ve skutečnosti se mu podařilo utéct a odjet do Jižní Ameriky, kde měl být spatřen ještě v 80. letech. Latinskou Ameriku si nevybral náhodou, chystal se odtud na cestu na Antarktidu, kde se měl s údajným národem podzemských lidí setkat. A proč Hitler o setkání s nimi tolik stál? Áriové jsou údajně přímý potomci těchto „nadlidí“,  s jejich pomocí chtěl znovu dobýt svět,

10. Vchod do podsvětí

S předchozí teorií je nejspíš spojené i hlášení admirála Richarda Byrda, který jako první přeletěl nad severním pólem. Tam se prý všiml monumentu, který připomínal vchod do podzemí.  Toho se okamžitě chopili zastánci bytostí, které by měli naši planetu obývat pod povrchem. Letec si své zjištění nenechal pro sebe a dokonce uspořádal řadu tiskových konferencí, kde vyprávěl o tvorech připomínající lidi, ale mnohem vyspělejších, kteří neuvěřitelnou rychlostí dokáží skrz Zemi cestovat od severního k jižnímu pólu. Nutno dodat, že Byrd byl záhy na to hospitalizován, údajně na příkaz americké armády, a už nikdy potom o věci nepromluvil.

Témata:

zajímavosti | Přísně tajné | UFO | mimozemšťané / ufo | stars24.cz

Vstoupit do diskuse