Tenerife: Co na tomto ostrově Čechy tak láká a proč tam vyjet na dovolenou?

Tenerife

Autor: Libor Frýdl

17. srpna 2023 16:38

Pokud hledáte ideální místo pro svou další dovolenou, Tenerife by mohla být tou pravou volbou. Tato španělská ostrovní oáza v Atlantském oceánu nabízí návštěvníkům skvostnou kombinaci slunečních pláží, ohromující přírodní krásy a vzrušujících dobrodružství.  

1. Překrásné pláže a sluneční počasí

Tenerife je synonymem pro sluneční záření. Ostrov nabízí nespočet krásných pláží, které vás okouzlí svou jemnou vulkanickou písčitou či oblázkovou povrchu. Teplo a sluneční paprsky jsou na Tenerife téměř po celý rok, což z něj činí ideální místo pro ty, kteří touží po dovolené na slunci.

2. Přírodní poklady a krásy

Ostrov je bohatý na ohromující přírodní scenérie. Vystoupejte na sopku El Teide, který je nejvyšším vrcholem Španělska. Okolní národní park je ideálním místem pro turistiku a pozorování hvězd. Chcete-li si užít zelenější část ostrova, můžete se vydat do krásných horských údolí, jako je Masca. Kaňon Los Gigantes s mohutnými skalními stěnami vás doslova ohromí.

3. Pestrobarevný podmořský svět

Pro milovníky potápění a šnorchlování je Tenerife rajským místem. Podmořský život je bohatý a rozmanitý - můžete narazit na pestrobarevné ryby, želvy a v různých ročních obdobích i delfíny a velryby.

4. Kulinářský zážitek

Tenerife nabízí nejen krásná místa k relaxaci, ale také skvělou kuchyni. Ochutnejte místní speciality jako papas arrugadas (malé brambory se solí) s omáčkou mojo nebo lahodnou paellu plnou mořských plodů.

5. Kulturní a historické poklady

Města na Tenerife jako Santa Cruz či La Laguna jsou plná historie a kultury. Navštivte místní muzea, památky a trhy, abyste prozkoumali bohatou minulost ostrova.

6. Adrenalinová dobrodružství

Pokud máte rádi adrenalin, nebudete na Tenerife zklamaní. Můžete si vyzkoušet surfování, paragliding, výlety na člunech a mnoho dalšího.

7. Pohostinní místní obyvatelé

Místní lidé na Tenerife jsou známí svou pohostinností a srdečností. Rádi se podělí o své znalosti o ostrově a jeho kultuře.

Témata: Tenerife