Rok 2024 je za dveřmi. Proč slavíme Nový rok přípitkem a sektem?

Šampaňské

Autor: Libor Frýdl

31. prosince 2023 16:58

V Česku a v mnoha dalších zemích se slavení Nového roku často spojuje s přípitkem a konzumací šampaňského nebo jiných šumivých vín. Existuje hned několik důvodů, proč je tento zvyk tak rozšířen.

Nový rok je považován za výjimečný okamžik, který lidé slaví a oslavují. Přípitky a šampaňské jsou vnímány jako symbol luxusu a radosti, což dává lidem možnost vyzdvihnout sklenku a společně slavit.

Tradičně jsou přípitky a šampaňské spojeny s oslavami a významnými událostmi. Šumivé víno je považováno za symbol štěstí a oslavy, což dává význam slavení Nového roku.

Nový rok představuje začátek nového období a mnoho lidí chce toto období zahájit radostně a pozitivně. Přípitek je způsob, jak vstoupit do nového roku s pozitivní energií.

Oslavy Nového roku jsou také často spojeny se setkáváním s přáteli a rodinou. Přípitky a společné pití šampaňského jsou sociální aktivitou, která posiluje pouta a propojuje lidi v radostné atmosféře.

V některých kulturách se navíc věří, že sklenice se šumivým vínem mohou přinést štěstí a úspěch. Proto se lidé při Novém roce obklopují pozitivními věcmi, jako je právě šampaňské, aby přivolali dobrý osud.

Témata: Silvestr Nový rok Alkohol