Netflix, Disney+ nebo SkyShowtime? 5 důvodů, proč si (ne)předplácet streamovací platformy

Netflix

Autor: Libor Frýdl

3. srpna 2023 17:56

V digitální éře se zábava stala více dostupnou než kdy dřív. Jedním z předních hráčů v této oblasti jsou streamovací platformy jako Netflix, Disney+, HBO Max, SkyShowtime a řada dalších. Ty nabízí neomezený přístup k širokému spektru filmů, seriálů a dokumentů. Proč byste měli zvážit připojení k této stále populárnější platformě? A proč byste si je naopak pořizovat neměli?

PRO: Široký výběr obsahu

Netflix a další platformy se pyšní ohromnou škálou obsahu pro všechny věkové skupiny a vkusy. Od populárních seriálů, jako je "Stranger Things" a "The Crown," až po různorodé žánry filmů, streamovací služby vám nabízí nepřeberné množství titulů, které si můžete vybírat dle libosti. Bez ohledu na to, zda máte rádi akční, komediální, dramatické nebo hororové žánry, máte zajištěnou neustálou zábavu.

PROTI: Náklady

Přestože měsíční poplatky mohou být relativně dostupné, náklady se mohou sčítat, pokud máte předplatné vícero streamovacích služeb najednou. Pokud tedy máte již několik předplatných, možná byste měli zvážit, jestli je skutečně všechny využíváte. 

PRO: Vlastní Tempo

Jedním z největších benefitů streamovacích služeb je možnost sledovat obsah ve vlastním tempu. Můžete se ponořit do oblíbeného seriálu a sledovat několik epizod za sebou, nebo si zvolit relaxační večer s filmem. Služby vám umožňuje pauzovat, přehrát nebo přeskočit obsah podle svých potřeb.

PROTI: Omezený výběr obsahu

I když streamovací služby nabízí široký výběr obsahu, nemusí mít vždy ty nejnovější filmy nebo populární seriály. Některé tituly mohou být nedostupné kvůli právům na obsah nebo regionálním omezením.

PRO: Originální obsah

Většina streamovacích služeb také vytváří vlastní originální obsah, který nenajdete nikde jinde. Od vítězných seriálů jako "The Queen's Gambit" či epického "The Expanse" po živé komedie jako "The Umbrella Academy," studia si zakládají na produkci kvalitního obsahu, který vás zaručeně zabaví.

PROTI: Kvalita obsahu

I když studia vytváří mnoho vlastního obsahu, kvalita nemusí být vždy konzistentní. Některé originální tituly mohou být hit, zatímco jiné mohou být zklamáním. To znamená, že nemusíte vždy nalézt obsah, který vás zaujme. Některé seriály navíc často míří s kvalitou dolů, což je příklad například slavného Zaklínače, kterého Netflix svým odklonem od knižní předlohy stále více pohřbívá.

PRO: Různá zařízení

Díky mobilní aplikaci a kompatibilitě s různými zařízeními si můžete užívat všechny streamovací služby kdekoli a kdykoli. Můžete si pustit oblíbený seriál na televizi, tabletu, chytrém telefonu nebo dokonce i na notebooku. To znamená, že se můžete těšit na zábavu i během cestování nebo volné chvíle.

PROTI: Omezená dostupnost

Některé služby mohou být v některých zemích omezené nebo nedostupné kvůli regionálním licenčním omezením. Pokud plánujete cestovat nebo žijete v oblasti s omezeným přístupem k nim, mohli byste se setkat s problémy s dostupností obsahu.

PRO: Bez reklam

Jedním z nejvíce frustrujících aspektů tradiční televize jsou reklamy. S Netflixem, HBO a dalšími službami nemusíte mít obavy z nechtěných přerušení, protože na této platformě neexistují reklamy. Můžete se plně ponořit do sledování bez rušivých přestávek.

PROTI: Stabilita připojení

Pro streamování obsahu je nutné stabilní internetové připojení. Pokud máte problémy s internetem, může to omezit vaši schopnost užívat si plynulého sledování. Většina služeb naštěstí dnes poskytuje možnost si filmy a seriály stáhnout do mobilního telefonu skrze aplikaci.

Témata: Netflix HBO studio Disney